Olgu hing valla kõigele uuele

Marko Liibak 10. märts 2006, 00:00

Ja olgu mõistus vahe, võtmaks vastu kõiki uusi avastusi ja lahendusi. Kuid ärgem visakem liialt varmalt unustuste kolikambrisse vanu ja südamelähedaseks saanud elamusi ja kogemusi, sest just nende najal adume, kas iga uus asi on jumaldamist väärt.

"…Hea sõbra jaoks on valla mu uksed ja mu hing ning mu perekonna ring kui tahad, tule alati, ma ootan, aken avali või lenda, lenda läbi telekanali…"

See oli ammu. Mäletate? Mina mäletan. Esmakordselt kostis telerist see laul pikemalt ajal, mil Eestis oli vaid üks emakeelne telekanal. Nüüdseks on meieni jõudnud kõikvõimalikud infoallikad ja uued tehnoloogilised mugavused, alustades paljudest taevakanalitest ja uutest TV-standarditest ning lõpetades toiduvarusid jälgiva külmkapiga.

Just neil teemadel kirjutab ja annab soovitusliku ülevaate seekordne Puhkepäeva vahel ilmuv erileht Kodutehnika.

Esmalt anname ülevaate uuest TV-standardist digitaalsest televisioonist ehk digiTV-st. Lugeda saab sellest, mida digiTV pakub, mida selle vaatamiseks tuleb teha ning mis järgus on selle areng Eestis. Kuna ainuüksi senisest kvaliteetsema pildi ja rohkemate kanalitega digiTV nautimiseks tuleb külastada kodutehnikat müüvaid kauplusi ning inimestele meeldib sageli vananema kippuvat tehnika välja vahetada, tuleb selles numbris juttu ka kodutehnika ostmisest.

Täpsemalt, uurisime kodutehnika transportimise köögipoolt ehk kes vastutab kauba ohutuse eest ajal, mil kaup on teel kauplusest ostja koju - eikellegimaal. Kokku saime üksikasjaliku kirjelduse, kes mis juhul vastutab ja kahju korvab.

Veel otsisime välja mitmeid uusi tehnoloogilisi imesid, mille peale James Bond vaid põlglikult turtsataks, kuid mis tavainimesele näivad ulmelisena. Mida arvata külmkapist, mis sulle töö ajal märku annab, mida peaks õhtul poest tooma?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:37
Otsi:

Ava täpsem otsing