Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Omapärane maiuspala ilugurmaanidele

Tiina Kolk 10. märts 2006, 00:00

Graafilise disaineri Ruth Huimerinna looming on väga emotsionaalne, tema võluvad ja omapärased postkaardid, fotod, plakatid ja raamatukujundused on nauditavad.

Käesolevale näitusele on kunstnik pannud välja 11 suureformaadilist fotolavastust ning paarkümmend graafilist lehte.

Ruht Huimerinna vabad ja meelelised lavastused ei suuda kedagi ükskõikseks jätta, sest olgu kujutatav vaikelu kapsalehega või maailma avastamistuhinas lendlevad tüdrukud või pisut "pingul" portreed - igaüks neist ärgitab vaataja fantaasialendu.

Ruth Huimerind armastab ilu ja mängu. Tema töödes kajastuv mänguilu annab aimu graafilise disaineri viimse detailini läbikomponeeritud stsenaariumeist, olgu tegu postkaardi või raamatukujundusega.

Kõik tema kujundatud raamatud - "Ruth", "Salasahver", "Koka kunst", "Kuld Lõvi ja Kultase ajal", "Unustatud mänguasjad" on valitud Eesti kaunimate raamatute hulka. Huimerind rõhutab alati, et raamatukujundused sünnivad koostöös Jüri Lõuni ja fotograaf Tiit Veermäega.

Hiljaaegu Vilniuses aset leidnud Baltimaade kauneimate raamatute konkursil pälvis ülekaaluka esikoha kirjastuses Tänapäev üllitatud "Unustatud mänguasjad".

Graafilise disainerina on Ruth Huimerind võitnud auhindu paljudel rahvusvahelistes konkurssidel, tema töid on kuulsate muuseumide kogudes Euroopas ja Ameerikas, neid on trükitud nimekates disainikogumikes. Tunnustusena võib võtta sedagi, et Ruth Huimerinna pildistatud fotolavastusi ilusate tüdrukute ja huvitavate esemetega kasutavad vahel teised kunstnikud oma raamatukujundustes.

Näitusesaalis on juba raamatutest tuttavad fotolavastused omandanud seletamatu allteksti, siin mõjuvad nad eriliselt. Pühapäevani on nendest võimalik osa saada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:37
Otsi:

Ava täpsem otsing