Jaanus Rahumägi: Keskerakond takistab politsei arengut

10. märts 2006, 12:52

Riigikogu liige reformierakondlane Jaanus Rahumägi on nördinud Keskerakonna liikmete käitumisest riigikogus, kus politseiseaduse arutelu katkes.

'Õiguskomisjon toetas teise lugemise lõpetamist, kuid Keskerakonna saadikute häältega politseiseaduse menetlemise riigikogus kolmapäeval blokeeriti,' rääkis Rahumägi.

'Keskerakond esitas muudatusettepaneku, mille eesmärk on soov anda nendele isikutele, kes on enne pensioniea täitumist politseist lahkunud ja asunud riigikogusse või volikogusse, võiksid politseist varem lahkuda pensioni säilitades. Eestis on sisuliselt üks inimene, kelle kohta see seadusemuudatus käib. Selleks on kunagine Pärnu linnavolikogu esimees Märt Mere. Seda isegi ei varjatud, et ühe inimese pärast tahetakse seadust ringi teha,” lausus Rahumägi.

Tema sõnul kombineerib Keskerakond kõigega ja ei kohku tagasi millegi ees, olgu siin tegemist riigi turvalisuse, või inimeste turvatundega.

„Vastandutakse isegi oma erakonna siseministrile, kes politsei arengu eest vastutab,' lausus Rahumägi.

Politseiseadust on menetletud 2004.aastast novembrist. Seaduse vastuvõtmine muudaks selgemaks nii politseinike karjäärivõimalused kui ka igapäevategevuse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing