Briti ettevõtlus taotleb maksutõusu peatamist

13. märts 2006, 11:16

Briti tööstusliidrid taotlevad rahandusminister Gordon Brownilt järgmise aasta eelarves ettevõtjate maksukoorma tõusu peatamist ja maksude alandamist.

Briti suurim tööandjate liit CBI väidab, et 1997. aastast on erinevad muudatused valitsuse eelarvepoliitikas tõstnud ettevõtjate maksukoormat 50 miljardi naela võrra, mis õõnestab firmade rahvusvahelist konkurentsivõimet, riigi majanduskasvu ning pärsib investeerimistegevust, vahendab Bloomberg. Aastaks 2010 kasvab summa praeguste trendide jätkudes 80 miljardile naelale.

„Globaliseerumise kontekstis on 1996. aastast kõik G7 riigid oma maksukoormat kergendanud, ainsaks erandiks Suurbritannia,” ütles CBI asedirektor John Cridland. „Samas peaks valitsuspoliitika põhimure olema meie pikaajaline konkurentsivõime.”

Läinud aastal ei kasvanud ettevõtete investeeringud Suurbritannias peaaegu üldse, kuna firmadel tuli leida vahendeid kasvava pensionidefitsiidi katteks ning toime tulla nafta hinna 40%se tõusuga.

Suurbritannia viiest suuremast kaubanduspartnerist on vaid Prantsusmaal tuleval aastal ettevõtte tulumaks kõrgem – 34,5%. Suurbritannias on suurfirmadele ettevõtte tulumaks 30%, vahendab Bloomberg.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing