Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Kodulindudel pole lootust vaktsiinile

14. märts 2006, 07:52

Riik ja Euroopa Liit kategooriliselt vastu kodulindude vaktsineerimisele linnugripi vastu, sest vaktsineeritud linnud kannaksid haigust ise edasi.

Euroopa Komisjonilt on mööndustega vaktsineerimisloa saanud vaid Holland ja Prantsusmaa, kus linnugrippi on mitmes kohas leitud. Samas Läti selline taotlus sai komisjonilt kategoorilise ei ning euroliit on otsustanud, et rohkem vaktsineerimislube välja ei anta, kirjutab Postimees.

Eestis tohib hädaolukorras linde vaktsineerida vaid Tallinna loomaaed, kuid see tähendab, et tulevikus on nii vaktsineeritud lindude kui ka nende järeltulijate Eestist väljaviimine keelatud. Seda põhjusel, et vaktsineeritud linnud ise ei haigestu, kuid kannavad viirust ikkagi edasi.

Euroopa Liidu suur vastuseis on tingitud ka sellest, et vaktsineerimine võib teiste riikide poolt tähendada kohest turu sulgemist. Ka ühendus ise ei luba linde sisse tuua riikidest, kus vaktsineerimist kasutatakse. Nii on ka Hollandile ja Prantsusmaale kehtestatud vaktsineerimisel piirangud.

Tallinna loomaaia juhi Mati Kaalu sõnul ootavad nemad vaktsineerimisega seni, kuni haiguspuhang on Eestis tõsiselt välja löönud.

Veterinaar- ja toiduamet on loomaaia asukate vaktsineerimiseks juba valmis ning vajalikud rohud olemas.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing