Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rootsi ettevõtjad näevad Eesti turus potentsiaali

Gert D. Hankewitz 14. märts 2006, 13:53

2005. aastal lisandunud 146 uut Rootsi ettevõtet on viinud nende arvukuse üle üheksasaja, mis näitab rootslaste usku Eesti ärikliimasse.

2004. aastaga võrrelduna kasvas möödunud aastal uute Rootsist Eestisse sisenenud firmade arv 27% ehk registreeriti 31 uut ettevõtet enam kui aasta varem. Harude lõikes lisandus enim ettevõtteid (77) jaekaubandussektoris, kus registreeriti 20 uut ettevõtet rohkem kui 2004. aastal.

Märkimisväärne on uustulnukate arv ka kinnisvaraga seotud äritegevuses. 2004. aastal sisenenud 32 ettevõttele lisandus möödunud aastal 39.

“Vaatamata oma hinnatasemele võrreldes näiteks tootmisega Hiinas, on Eesti küll kallim, kuid omab olulisi eeliseid, kui tellitavad kogused on piiratud ning ettevõtja ekspordikogemused väikesed,” põhjendab kasvutrendi Petra Martinsson, Rootsi Eksportnõukogu kaubandusnõunik Eestis.

Iga-aastase traditsioonina korraldab Rootsi Eksportnõukogu Eestis tegutsevate Rootsi ettevõtete ning Rootsiga koostööd tegevate Eesti ettevõtete seas rahulolu-uuringu.
2005. aastal vastas küsimustikele 28 Rootsi ettevõtet, kes omavad Eesti turukogemust, lisaks viidi läbi kvalitatiivuuring üheksa Rootsi ning seitsme Eesti ettevõtjaga.

Uuringu tulemuste põhjal on rootslased Eesti ärikliimaga väga rahul. Kõrgelt hinnatakse Eesti äriseadustikku, mis teeb välisettevõtete sisenemise lihtsaks, ning soodustab seeläbi uusi investeeringuid. Iseäranis kõrgelt peetakse lugu Eesti ettevõtete lihtsast maksustamissüsteemist.

Kokkuvõtvalt peetakse ettevõtlust Eestis komplikatsioonivabaks. Probleemi ei nähta asukoha leidmises; nii tolli- kui toote registreerimisdokumentatsioonide omandamine on oluliselt lihtsustunud läbi Euroopa Liidu liikmestaatuse. Rahulolu Eesti õhu- ja meretranspordiga on hea; arenemisruumi nähakse üksnes raudteevõrgustikus. Rootslased leiavad ka, et bürokraatia Eestis tegutsemist ei sega, ning korruptsioon on praktiliselt olematu.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing