EPL: Narva tahab kulukaks mineva Sõpruse silla riigile üle anda

15. märts 2006, 07:18

Narva jõge ületav sild on ehitatud 1960. aastal ja Euroopa Liidu idapoolsema silla maksumuseks on praeguse hinnangu järgi ligi 40 miljonit krooni.

Narva linn ning side- ja teedeministeerium sõlmisid 1992. aastal lepingu, mille alusel võttis ministeerium kohustuse kanda sillakonstruktsioonide tehnilise hoolduse ja remondi kulud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Linna ülesandeks jäi silda oma eelarvest koristada ja valgustada. Eelmisel aastal kulus silla remonditöödele üle 50 000 ja koristamisele 28 000 krooni. Paraku ei jätku Narva linnal raha, et korda teha avariilises seisukorras olev sild, mida mööda kulgevad kõrvalised kaablid ja transiitvõrgud.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teede- ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatteri sõnul kaalub minister kindlasti Narva linnavolikogu ettepanekut. Tatteri eksperthinnangul tundub selline tehing ratsionaalne, arvestades silla riiklikku tähtsust.

Sõpruse piirisilla liikluskoormus on viimastel aastatel piirivalveameti andmetel tublisti kasvanud. Võrreldes 2003. aastaga on silda ületavate sõiduautode hulk suurenenud 38 ja veoautode hulk 73 protsenti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing