Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

OMX grupi börsiettevõtted said oma konkursi

15. märts 2006, 14:33

Tänasest käivitus OMX gruppi kuuluvatel börsidel Tallinnas, Riias ja Vilniuses börsiettevõtete konkurss 'Baltic Market Award', teatas börs.

Konkursil hinnatakse kõikide põhinimekirjas ja I-nimekirjas noteeritud Baltimaade ettevõtete investorsuhteid ja liikmete kauplemistegevust. Võitjad selguvad aasta lõpus.

'Projekt on julgustuseks Balti riikide börsiettevõtetele rahvusvaheliste avalikustamistavade juurutamisel. Samuti suurendab see Baltimaade turu ja sellel tegutsevate paljude suurepäraste ettevõtete nähtavust ning usaldusväärsust investorite silmis,' kommenteeris Johan Rudén, OMX Balti turgude president.

Ettevõtteid hinnatakse viie kriteeriumi alusel: aastaaruanne, vahearuanded, avalikud teated, ettevõtte veebileht, investorite hinnang.

Iga kriteerium on defineeritud ja mõõdetav. Projektis osalevad automaatselt kõik Balti börside põhinimekirja ja I-nimekirja ettevõtted.

Ettevõtetelt ei nõuta mingit lisategevust, hindamisel kasutatakse infoallikana avalikku teavet. Konkursi käigus hinnatakse 1. juulist 2005 kuni 30. juunini 2006 avaldatud teavet, teabe avaldamise eeskirjade rikkumine selle perioodi jooksul vähendab ettevõtte punktisummat.

Samuti hinnatakse eraldi Baltimaade börside liikmeid. Liikmete peamised hindamiskriteeriumid on kauplemisaktiivsus aktsiate ja võlakirjadega ning kauplemis- ja arveldusreeglite järgimine.

Baltimaade börsiettevõtete hindamiskomisjoni liikmeteks on meedia (Bonnier Business Press), akadeemiliste ringkondade, investorite ja börside esindajad. Komisjoni esimees on sõltumatu esindaja Geoffrey Mazullo (Partnership for Financial Stability Program).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing