PM: Estonia maa-alusest parklast pääseks kuiva jalaga ooperisse

16. märts 2006, 07:24

Läbi lume ja pori teatrisse ukerdavate külastajate rõõmuks soovib linn ehitada nii kiiresti kui võimalik Estonia juurde maa-aluse parkla.

Kokku peab linn lähiaastatel juurde saama vähemalt tuhat sellist parklakohta, kirjutab Postimees.

Sügisvihmade ja talvise paukuva pakasega Estoniasse või Draamateatrisse ruttavad inimesed kiruvad kindlasti linnavalitsust, et auto parkimiseks ei jätku teatrite lähiümbruses kohti ning seetõttu tuleb peentes õhtukleitides daamidel jupp maad õues kõndida.

Niisugustest kaebustest vabanemiseks tahabki praegune linnavalitsus rajada Estonia teatri, Tammsaare pargi ning Pärnu maantee vahele maa-aluse parkla, et külastajad pääseksid kuiva jalaga mõlemasse kõrvalasuvasse teatrisse.

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul teenindaks see parkla näiteks vanalinna minna tahtvaid inimesi, õhtul oleks aga teatrikülastajate päralt.

Estonia teatri direktor Paul Himma ütles Postimehele, et toetab maa-aluse parkla rajamist. 'Parkimisprobleem on meil pööraselt suur, see on meie üks kõige suuremaid muresid üldse,' märkis ta. 'Kujutan ette, et neid mehi on väga palju, kes on oma prouade käest sõimata saanud, et kui kaua peavad nad teatrisse pääsemiseks veel läbi pori sumpama.'

Aasa sõnul tellis linnavalitsus valimislubaduste täitmiseks firmalt PriceWaterhouseCoopers analüüsi, kui palju läheb maa-aluste parklate rajamine maksma ning kuidas peaks linnavalitsus nende rajamises ja ülalpidamises osalema.

Peale Estonia juurde kavandatava maa-aluse parkla on linnal mõte samasugused rajatised ehitada Rannavärava lähedusse ning Hobujaama tänava kanti. Vabaduse väljaku parkla rajamine on küll otsustatud, kuid tõrkeid on seal tekitanud vaidlused maaomanikuga, mis omakorda takistab detailplaneeringu kehtestamist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing