Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti muusikaauhinnad 2006

Ülle Hallik 17. märts 2006, 00:00

Suurejooneline galaõhtu on esmakordselt kolinud Tartu Vanemuise kontserdilavale, lubades korraldajail pakkuda varasemast palju vaatemängulisemat show'd. Eesti artistide kõrval annab õhtu muusikalisele küljele jumet juurde külalisesineja Brainstorm.

Iga-aastaseks traditsiooniks kasvanud auhinnaetenduse olulisimaks uuenduseks ongi sel aastal väljakolimine pealinnast ja ööklubi seinte vahelt.

"Esiteks oli vaja pööret, sest eelmise aasta üritus ei kukkunud kõige paremini välja ei sisult ega tehniliselt," tunnistas muusikaauhindu välja andva Eesti Fonogrammitootjate Ühingu juhatuse esimees Aarne Valmis. Teisalt pakkus aga Tartu loovühendus Kultuurikaptenid (Jarek "Chalice" Kasar, Ain Mäeots, Rein Pakk jt) omapoolset initsiatiivi auhinnagala korraldamisel.

Lavastaja Ain Mäeotsa sõnul tuleb tänavune galaõhtu varasematega võrreldes kindlasti palju teatraalsem, palju on kasutusel koreograafiat. Kogu lavastuse visuaalset külge läbivaks teemaks on humoorikas parafraas teatriaastale.

"100 aastat Eesti levimuusikat", mis algab "Tuljakust" ning vaatab vastu nii lavakujundusest kui ka nominente tutvustavatest videoklippidest.

"Usun, et see saab olema efektne etendus ning mis peamine: kõik artistid esinevad sada protsenti live'is," lausus Ain Mäeots.

Auhinnaetendust juhivad Aigi Vahing ja Koit Toome, kuulda ja näha saab Eesti artistide paremikku. Üles astuvad Chalice ja Tõnis Mägi, Metsatöll ja Siiri Sisask, Uno Loop ja Noorkuu, Orelipoiss, Eplik ja Rocki tantsutüdrukud, Tanel Padar & The Sun ning Vanilla Ninja. Külalisesinejaks on sel aastal Brainstorm.

Üllatusi on oodata kogu õhtu jooksul ning mitte ainult need 17 korda, kui selle hetkeni saladuses hoitud auhinnasaaja välja hõigatakse. Galaõhtu jooksul on kavas kaks üllatuslikku vahelõiku, mida Mäeots hindas kui provokatiivseid ja julgeid, mis kindlasti poleemikat tekitavad. Galaõhtu jooksul kuuleb ja näeb videopildis huvitavamaid kommentaare, milliste kogumiseks käib kuni täna pärastlõunani internetis konkurss.

Auhinnagala publiku moodustavad rõhuvas enamikus muusikud ise, sestap on kogu lavastus loodud eeskätt televaatajat silmas pidades. Ülekande muusikaelu aasta tippsündmuselt teeb TV3 ning see algab 19. märtsi õhtul kell 21.30. Pärast gala lõppu algab suurejooneline afterparty, mis viib ürituse Club Tallinna seinte vahele. Sinna pääsevad kõik soovijad, kes kohale tulevad ja pileti ostavad. Galaetenduse publiku hulgale seab oma piiri ruum, kus see toimub. Kontserdisaal pakub aga kindlasti pidulikumat interjööri kui Saku suurhall. Kui tahes suursuguse sisekujundusega ööklubis võib end aga muusik, kes muidu ehk eluski üle selle läve ei astu, ebamugavalt tunda. "Sellega me justkui ei väärtustaks neid, kes on kui mitte eesti muusika alustalad, siis tugevaimad talad," arutles Aarne Valmis. Kui tänavune Tartu gala korda läheb, ei välistanud ta võimalust, et järgmisel aastal antakse muusikaauhinnad üle näiteks Pärnu kontserdimajas.

Hetkel on veel vabamüügis 50 pääset galaõhtule Tartu kontserdimajas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:37
Otsi:

Ava täpsem otsing