Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinnas näeb maailma naiste judoparemikku

Mikk Jürjens 17. märts 2006, 00:00

Laupäeval ja pühapäeval toimub Tallinnas Saku suurhallis maailmakarikaetapp judos, võistlustulle astuvad sedapuhku naised.

Esmakordselt 2003. aastal Eestisse jõudnud maailmakarikaturnee on sel korral tegemas siin oma neljandat ringi ja toob kokku ligi 150 sportlast 21 riigist. Tallinna on tulemas võistlejaid nii Saksamaalt, Poolast, Suurbritanniast, Kanadast, Iisraelist, USAst kui ka mujalt, viimasel hetkel lisandunud Kreeka on väljas kolme sportlasega. Tuntumatest nimedest võistlevat tatamil olümpiamängude pronks Annet Böhm ja kahekordne Euroopa juuniorite meister Ana Cacvola.

Eestit esindab Saku suurhallis üheksa sportlast, vigastuse tõttu peab eemale jääma tulevikulootus Kersti Laar.

"Tänavune hooaeg on rahvusvahelisel tasemel vaheaasta," ütleb turniiri üks peakorraldajaid, spordiklubi Condor tegevjuht Tavi Maastik. "See tähendab, et pole ei olümpiamängudele ega maailmameistrivõistlustele kvalifikatseerumisi."

Maastiku sõnul tähendab see küll turniiride nõrgemat taset, kuid parandab ühtlasi noorte Eesti sportlaste väljavaateid ja annab väärt kogemusi.

"Lootused selleks nädalavahetuseks on kõrgel," märgib Maastik.

"Vaheaasta tõttu avaneb suurepärane võimalus noortematele, näiteks meie oma Julia Beþkole ja Katre Tekkelile, kellelt ootame tõeliselt suuri tegusid alles paari aasta pärast."

Maastiku sõnul on kogemus seda hinnalisem, et noored eestlased ei ole just tihti piiri taha võistlema saanud.

Lastele on avatud oma judomaa. Võistluse korraldavad spordiklubi Condor, Eesti Judoliit ja Euroopa Judoliit.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:37
Otsi:

Ava täpsem otsing