Veebipoe registreerimata jätmine tõi karistuse

Anne Oja 20. märts 2006, 00:00

Möödunud aastal tarbija kaebusest alguse saanud uurimine päädis kriminaalasja ning 50 000kroonise trahviga, mille prokurör määras karistuseks selle eest, et veebilehe kaudu metalluksi vahendanud Revalnet Eesti OÜ polnud end arvele võtnud majandustegevuse registris.

"Ei olnud teadlik vajadusest registreerida, sest tegu polnud ka füüsiliselt eksisteeriva poega," selgitas juhtunut Revalneti juht Andres Larin.

"Ega ma ei hakanudki vaidlema, tunnistasin, et pole registreerinud," lisas Larin. "Trahv on suurem kui firma osakapital. Tõenäoliselt on mõttekam teha uus firma kui trahvi maksta."

Advokaat Indrek Veso, kes oli Revalneti kriminaalasjas määratud kaitsjaks, ütles: "Noormees tahtis asja kiiresti lõpetada, seepärast oli nõus lihtmenetlusega. Minu arvates oli karistus ebaõiglane."

"Näen lahendusena, et rakenduks nn ühe akna printsiip, kus kõikide registreeringute ja litsentside eest vastutab ettevõtte asutamisdokumente vormistav notar," kommenteeris erinevate registrite ja karistuste probleemi justiitsminister Rein Lang. "Väikeste eksimuste eest pole mõtet ettevõtjaid kriminaalkorras karistada," lisas Lang.

Keeruliseks muudab asja see, et kaubanduse valdkonnas peavad end registrisse kandma ka kõik ettevõtted, mis oma veebilehel midagi pakuvad, enda toodetut otse tehasest või laost müüvad. Äriregistri järgi ei pruugi need ettevõtted kaubandusega üldse tegeleda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:50
Otsi:

Ava täpsem otsing