EPL: Eesti räim on lettidel muutunud defitsiitseks

21. märts 2006, 07:17

Heal juhul leiab Eestis turult ja kauplusest praegu müügilt kilu või Soome räime.

'Eesti räime ostsin viimati sügisel,' meenutab Tallinna elanik Lehti, kes toidab kalaga peamiselt oma kuut kassi. Nende tarvis ostab Lehti Õismäe turult ülepäeviti kaks kilo räime, makstes kilost 14 krooni. Eesti räimest küsiti tema sõnul viimati keskmiselt 11–12 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Suurtes kaubanduskeskustes on jahutatud räime müügil väga harva. 'Mida talv edasi, seda raskem on värske kalaga,' nentis Prisma Peremarketite ostujuht Tiia Karu.

Läänemaal kalapüügi ja -müügiga tegeleva Ants Kari sõnul pole räime kahel põhjusel: laevad ei pääse merele ja räim ei liigu talviti parves ning püüda õnnestub teda heal juhul vaid kiluga segamini. 'Räime nõutakse tohutult, aga tuleb oodata.'

Nicone kalatööstus Virtsus on hetkel ooteseisus. 'Müüme seda, mis laos, tooret pole,' kommenteeris ettevõtte juht Atmar Lobja. 'Meri on jääs, laevad ei pääse välja.'

Dirhami sadamas takistab traallaevade merelesõitu eilse tormiga kaldele kuhjunud jää, eelmisel nädalal pääsesid laevad merele vahelduva eduga. Püüda õnnestus aga rohkem kilu kui räime.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing