Rootslaste huvi Eesti hambaravi vastu kasvab

Gert D. Hankewitz 21. märts 2006, 11:30

Kümned rootslased käivad Eestis hambaid ravimas, kuna odavama hinna eest saab kvaliteetset ravi, mida kompenseerib osaliselt ka Rootsi riik.

Iga kuu külastab ainuüksi Tallinnas asuvat CityMedi hambakliinikut 20-30 Rootsi patsienti. Hambaravile tulijate arv on võrreldes eelmise aastaga kasvanud kordades, siis oli patsiente kuus kaks-kolm, kirjutab ETV24.

Rootslased tulevad Tallinna eelkõige soodsama hinna pärast, mis võib kallimate protseduuride puhul olla kuni poole võrra odavam kui Rootsis. Eestisse tasubki tulla vaid kallimaid protseduure tegema - implantaadid jms.

Rootsi hambaarstid esialgu veel ei karda konkurentsi, kuigi Stockholmi erahambaravikabinetti pidava Bengt Franzoni sõnul sai eelmisel aastal ainüksi Stockholmi piirkonnas hüvitist välismaal tehtud ravi eest umbes 100 patsienti.

Eestisse tulekule on positiivset mõju avaldanud ka mitmed artiklid Rootsi suurimates päevalehtes, kus kirjeldatakse alternatiivseid ravivõimalusi välismaal.

Ainsaks miinuseks on vahemaa ning mitmekordsed külastused Tallinnasse. Esimsel korral piisab vaid ühepäevasest kruiisist, kuid järgnevatel kordadel tuleb Eestis viibida juba kuni nädal.

Rootsis hüvitatakse hambaravi kuni 20-aastastele ning üle 65-aastastele kuni 70% ulatuses. Ülejäänud peavad suurema osa ravist ise tasuma.

Viimasel ajal on ka norrakatel tärganud huvi Eestis hambaid ravimas käia.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing