Skype langetas Eesti tasuliste kõnede hindu

Gert D. Hankewitz 21. märts 2006, 14:28

Tänasest alaneb SkypeOut-kõnede hind nii Eesti tava- kui mobiiltelefonidele helistamisel. Samuti muutuvad mitmete teiste sihtriikide kõnehinnad.

SkypeOut on tasuta internetikõnesid pakkuva Skype’i tasuline tootepakett, millega saab helistada laua- ja mobiiltelefonidele üle maailma kohaliku kõne hinnaga. Rohkem kui 25 protsenti alanes minutihind Eesti lauatelefonidele helistamisel, mis hakkab maksma 0,017 eurot ehk ligikaudu 27 senti. Kõneminut Eesti mobiilivõrku helistamisel alanes 0,23 euro ehk 3,6 kroonini.

Eesti kuulub nüüdsest SkypeOut Global Rate nimekirja, mis sisaldab populaarsemaid kõnede sihtriike maailmas. Nendesse riikidesse helistamisel kehtib ühtne minutihind - 0,017 eurot. Lisaks Eestile kuuluvad populaarseimate sihtkohtade nimekirja näiteks Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa, Rootsi, Hiina jt.

Skype Eesti juhi Sten Tamkivi sõnul tuleneb Eesti määramine ühtse tariifiga riikide hulka eelkõige sellest, et oleme Skype’i asutajamaa ja arendusüksuse asukoht. ”Ka Skype’i tasuliste toodete kasv on Eestis olnud väga kiire ja kindlasti aitab hinnalangus edasisele kasvutempole kaasa,” lisas Tamkivi.

SkypeOut teenust kasutades ei ole vahet, mis riigist kõne alustatakse, hinna määrab vaid sihtriik. Enamiku sihtriikide puhul eristatakse laua- ja mobiiltelefonide minutihinda, operaatorite kaupa kõnehinnal vahet ei tehta. Helistamiseks tuleb osta kõneaega Skype´i veebipoest. Eestis on kõige lihtsam ja soodsam kõneaja eest tasuda hanza-neti või U-neti kaudu.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing