Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Virumaa Teataja: Tapa firma tituleeriti halvimaks tööandjaks

21. märts 2006, 08:16

Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing andis aasta halvima tööandja tiitli OÜ-le Tapa Autobussipark üleriigilise palgaleppe pideva eiramise eest.

OÜ Tapa Autobussipark juhataja Rein Tali ei teadnud transpordi ametiühingu antud hinnangust eile veel midagi, kirjutab Virumaa Teataja.

'Ma tean, et selline tiitel on olemas, aga et just meie oleme selle saanud, pole ma kuulnud,' ütles Tali. 'Mul pole aimugi, mis alustel on see otsustatud.'

Peamiste hindamiskriteeriumidena nimetas transpordi ametiühingu esimees Peep Peterson palgataset, suhtumist ametiühingutegevusse ning töötingimusi.

Lääne-Viru veofirmade ametiühinguid koordineeriv Margus Nurk Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühingust nentis, et Tapa Autobussipark oli juba aasta varem halvimate tööandjate seas. 'Meie andmetel saavad töötajad seal alla ametiühingu poolt kindlaks määratud tunnipalga, mis on 30 krooni,' selgitas ta.

Autobussipargi juhataja Rein Tali eitab seda. 'Me maksame töötajatele üleriigiliselt tunnustatud tunnitasu,' väitis ta.

Tali sõnul peitub probleem selles, et Tapa Autobussipark ei sõlminud ametiühinguga kokkulepet.

Transpordi ametiühing soovitab nii töötajatel kui ka klientidel Tapa Autobussipargist hoiduda. 'Me soovitame klientidele ja omavalitsustele võimaluse korral sõita teiste firmade bussidega,' ütles transpordi ametiühingu esimees Peep Peterson.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing