EPL: Kapo hoiatab Vene värbajate eest

22. märts 2006, 07:10

Venemaa eriteenistused värbavad üha agressiivsemalt naaberriiki külastavaid eestlasi ja Eesti elanikke, hoiatab kaitsepolitsei Venemaale reisijaid.

Aktiivsema värbamistöö tõenäoline põhjus on see, et üha rohkem Eesti elanikke puutub ja hakkab tulevikus kokku puutuma Euroopa Liidu ja NATO kõikvõimaliku salajase teabega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Üha tihedamalt ja agressiivsemalt teevad Vene eriteenistused Venemaal käivatele Eesti riigiametnikele, ärimeestele, väikeettevõtjatele ja üliõpilastele lähenemis- ja värbamiskatseid, kinnitab eelmisel nädalal siseminister Kalle Laaneti allkirja saanud ja 2010. aastani mõeldud siseministeeriumi arengukava.

'Lähenemised Eesti elanikele, ametnikele ja teenistujatele toimuvad ka kolmandates riikides, kuid kõige ohtlikumad on just Venemaad külastavate Eesti elanike suhtes teostatavad värbamiskatsed,' tõdeb arengukava kaitsepolitsei andmetele tuginedes. 'Viimaste eesmärk on informatsiooni kogumiseks ja mõjutegevuse läbiviimiseks vajaliku agentuuri loomine ja mõjuagentide värbamine.'

Oma aastaraamatus rõhutab kaitsepolitsei, et mitmel juhul on Vene eriteenistused värbamismeetodina kasutanud nii šantaaži kui ka füüsilist vägivalda.

Eelkõige on Venemaa eriteenistuste sihikul Eesti jõustruktuuride töötajad (kaitsejõud, kaitsepolitsei, piirivalve, teabeamet, politsei, toll), poliitilised otsustajad, poliitika kujundajad ja planeerijad.

Eesti-sisestest teemadest huvitub Vene luure eelkõige sisepoliitika arengutest, regionaalpoliitikast piirialadel ja piiriülesest koostööst.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing