PM: Maavanema eksasemik sai süüdistuse Tarbuse mahitamises

22. märts 2006, 07:50

Tarbuse Tartu maakonnaliinide konkursi võitjaks upitanud endine maavanema kt Tõnu Vesi astub kohtu ette süüdistatuna suunatud riigihanke korraldamises.

Praegu maasekretärina töötava Tõnu Vesi tegevust uuris kaitsepolitsei, esimene kohtuistung on määratud 2. maile, kirjutab Postimees.

Lihtsustatult öeldes korraldas Vesi maakonnaliinide hanke, kus ei saanud osaleda mitte keegi peale Tarbuse (praegune GoBus). Tarbus sai nõnda reisijateveo lepingu 2014. aasta lõpuni.

Kogu see lugu võib minna lõppkokkuvõttes riigile kahjutasudena maksma miljoneid kroone ning uue riigihanke korraldamise.

Ühelgi teisel Eesti bussiettevõttel peale Tarbuse polnud lauale panna konkursil osalemise tingimusena nõutud ISO kvaliteedijuhtimise sertifikaati.

Pakkumist ei saanud esitada ka sertifikaati omavad välisfirmad, sest neil polnud võimalik taotleda ühistranspordiluba, mis oli samuti konkursil osalemise tingimus.

Nõnda siis esitaski riigihankele tähtajaks pakkumise ainult Tarbus, kuid Harjumaa Liinid vaidlustas hanke tingimused. Tänu kohtult saadud ajapikendusele jõudis ka Harjumaa ettevõte hankida mullu detsembris ISO-sertifikaadi.

Maavanema kohusetäitja Tõnu Vesi otsustas aga hankele pakkumiste esitamise uut tähtaega mitte määrata, mis tähendab seda, et Harjumaa Liine ei lastud ka pärast sertifikaadi hankimist konkursil osalema.

Kaitsepolitseilt ja prokuratuurilt kriminaalasja algatamist palunud Harjumaa Liinid nõuab nüüd ligi 20 miljoni kroonist kahjutasu – saamata jäänud tulu ja osalemiskulud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing