Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Sõerd lubab sisejulgeolekule 857 miljonit

Gert D. Hankewitz 22. märts 2006, 16:42

Rahandusminister Aivar Sõerd toetab Reformierakonna ettepanekut tõsta sisejulgeoleku tagajate palka ning lubab lisaeelarvest rohkemgi raha eraldada.

'Rahvaliit on rahul, et Reformierakonna juhatus on oma otsusega toetanud rahandusminister Aivar Sõerdi ettepanekut, millega ta tuli välja eile riigieelarve prognoose tutvustaval pressikonverentsil. Mõistagi toetab Rahvaliit oma ministrit,' ütles ETV24-le Rahvaliidu fraktsiooni esimees Jaanus Männik.

Männiku sõnul on kahe kuu laekumiste põhjal oodata ettearvatust tunduvalt suuremat ülelaekumist ning minister Sõerd käis välja need eelisvaldkonnad, kuhu ta peab vajalikuks raha juurde anda.

'Eriti tähtsaks peab rahandusminister sisejulgeoleku tugevdamist. Nagu Aivar Sõerd ütles, tuleb tõsta politseinike ja päästeametnike palka ning tehnilist valmisolekut. Samuti pidas minister vajalikuks parandada valmisolekut hädaolukordadeks, sealhulgas merereostuse tõrjeks. Ministri sõnul saab sisejulgeoleku valdkond lähiaastatel 857 miljonit krooni täiendavalt,' lisas Männik.

Keskerakonda kuuluv siseminister Kalle Laanet on öelnud, et piirivalve, politsei ja päästeameti töötajate palkade tõstmiseks on järgmise aasta eelarvest vaja ligi 500 miljonit krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing