PM: Tallinlastest saavad suvest prügiveofirmade sundkliendid

24. märts 2006, 06:57

Juunist alates ei saa suur hulk tallinlasi enam vabalt valida endale prügiveofirmat, vaid peavad leppima oma piirkonnas konkursi võitnud vedajaga.

Mitmed Pirita linnaosa elanikud leidsid eelmisel ja sel nädalal oma postkastist kirja, kus jäätmeveofirma Adelan Prügiveod teatas, et lõpetab nendega aprillis ühepoolselt prügiveolepingu, sest linnaosas on ainuõigusega prügivedajaks konkursi korras valitud osaühing Resk, kirjutab Postimees.

See tekitas nii mõneski majaomanikus küsimuse, kas nüüd tuleb siis paar kuud prügi metsa alla vedada, sest Resk asub oma ülesandeid täitma alles 1. juunist.

Adelan Prügivedude juhatuse liige Sergei Leet tunnistas, et firma oli tõesti oma Mähe ja Pirita linnaosa teiste piirkondade klientidele saatnud eelteate, et 6. aprillist lõpeb nende prügiveoleping.

Põhjus on majanduslikus mõttes igati loogiline: kuna Adelan Prügiveod ei võitnud Pirita linnaosa prügiveo konkurssi, küll aga sai sellega hakkama Harku vallas ja Mustamäel, peab firma hakkama tegema tõsiseid ettevalmistusi nende piirkondade teenindamiseks ning ei ole enam huvitatud üksikutest klientidest Pirital.

Tallinna keskkonnaameti juhataja Tõnu Tuppits tõdes, et praegustes vabaturu tingimustes on igal prügivedajal õigus lõpetada kliendiga leping lepingutingimuste kohaselt.

'Linn ei kiida sellist teguviisi küll heaks, kuid õiguslikud mehhanismid vedaja mõjutamiseks lepingut jätkama kuni uue vedaja õiguste jõustumiseni kahjuks puuduvad,' kinnitas ta.

Leet ütles, et ta on juba rääkinud OÜ Resk juhi Raivo Ermiga ning saab temaga tuleval nädalal veel kokku, et arutada, kuidas Pirita linnaosa kliendid ikka teenindatud saaksid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing