Alates tänasest saab PRIAst taotleda metsamajandustoetust

27. märts 2006, 10:23

Tänasest kuni 21. aprillini saab PRIAst esmakordselt taotleda metsamajanduse (RAK meede 3.7) toetust.

Toetuse eesmärgiks on aidata kaasa metsade säilitamisele ja arendamisele ning töökohtade säilitamisele maapiirkondades. Toetuseks on tänavu planeeritud jagada ligi 58 miljonit krooni.

Metsamajanduse toetus on uus toetus, mida saab käesoleval aastal taotleda esmakordselt. Metsamajanduse toetust saavad taotleda nii eraisikud kui ka metsaühistud. Eraisikud saavad toetust taotleda kahjustatud metsa taastamiseks ja noorendiku hooldamiseks, metsaühistud lisaks eelpool nimetatud tegevustele veel ka metsahooldustehnika ja taimekaitsevahendite soetamiseks, ühistu tegevuse toetamiseks ja arendustegevuseks.

Kahjustatud metsa taastamiseks antakse toetust 11 700 krooni hektari kohta, noorendiku hooldamiseks kuni 2400 krooni hektari kohta. Metsahooldustehnika ja taimekaitsevahendite soetamiseks antakse toetust kuni 50% abikõlblike kulude maksumusest.

Metsaühistu tegevuse toetamise puhul antakse toetust kuni 75% abikõlblike kulude maksumusest, kuid mitte rohkem kui 100 000 krooni ühe metsaühistu kohta, arendustoetuse puhul kuni 50 % abikõlblike kulude maksumusest, kuid mitte rohkem kui 1 500 000 krooni ühe metsaühistu kohta.

Lisaks tuleb taotlejal jälgida, et ta poleks saanud viimase kolme aasta jooksul eraldatud vähese tähtsusega abi (koos käesoleva meetme raames taotletava toetusega) rohkem kui 1 564 660 krooni.

Täpsemat infot ja dokumentide vormid on saadaval PRIA büroodes ja koduleheküljel internetis www.pria.ee

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing