Börsiülevaade: pea kõik liikumised protsendi sees

27. märts 2006, 14:17

Kui jätta kõrvale väheliikviidse Tallinna Farmaatsiatehase aktsia 9% kukkumine, jäid täna Tallinna börsil kõikide aktsiate liikumised protsendi sisse.

Statistilise poole pealt oli päev harukordne ka seepärast, et käe said valgeks kõik börsil noteeritud viisteist aktsiat. Samas jäi enamiku väärtpaberite käive alla 0,2 miljoni krooni.
Ning ega ka 12 miljoni krooni suurune päevakäivegi hõiskama aja.

Tehinguid tehti enim Tallinki aktsiatega, mis sulgus 4,58 eurol (71,66 kroonil). Aktsia on liikunud praktiliselt 4,6 euro (71,97 krooni) ümber juba viimased poolteist kuud.
Möödunud nädalal teatas Tallink, et ostab 4,85 miljardi krooni eest kolm parvlaeva, millega hakatakse opereerima nii Eesti ja Soome kui ka Eesti ja Saksamaa vahel.
Kuna Tallink ihub hammast ka Silja Line`le on hakatud turul muret tundma, kas laevanduskontserni laienemine pole liialt agressiivne ning liigse riski võtmine põhjendatud.
Samas ei maksa ajas ette rutata. Silja Line`i müügiprotsess alles käib ning kas Tallink sealt midagi endale saab ei ole teada.

Möödunud reedel pärast turu sulgemist teatas Baltika, et maksab dividendideks 2 krooni aktsia kohta. Ehkki tegemist on ligi kolm korda suurema dividendimaksega kui aasta eest pole see hetkel aktsia ostjate jaoks määrav, kuna dividendimakse moodustab aktsia turuhinnast kõigest 0,9%.

Samas neile investoritele, kes Baltika aktsiat näiteks 2002-2004. ostsid võib tähendada praegune dividendimakse koguni 5,5-11% tootlust võrreldes väärtpaberisse investeeritud kapitaliga.
Möödunud aasta dividendimakse (0,75 krooni aktsia kohta) oli investoritele märksa positiivsema kaaluga, kuna tegemist oli esimese dividendimaksega üle mitme aasta ja raha investoritele jagamine oli selge märk, et ettevõttel on hakanud paremini minema.

Igatahes tõusis Baltika aktsia täna praktiliselt väljahõisatud dividendimakse võrra (1,87 krooni), lõpetades 14,08 eurol (220,30 kroonil).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing