PM: Kordistajad keerutavad taksomeetreid kiiremaks

27. märts 2006, 06:41

Pealinnas taksoga sõites võib üha sagedamini sattuda petise otsa, kes ebaseadusliku elektroonilise lisaseadme abil sõidumaad tegelikust suuremana näitavad.

Et Tallinna taksonduses kehtivad üha hullemad hundiseadused, koges isiklikult Euroopa Parlamendi infobüroo juhataja Kadi Herkül, kes oma töö tõttu sageli välismaal viibib, kirjutab Postimees.

Olles märtsis neli korda Tulika ja Linnatakso teenust kasutades lennujaamast koju sõitnud, tabas ta veidra asjaolu: kuigi mõlema taksofirma hinnad on täpselt samad (35 krooni sisseistumine, 7 krooni kilomeeter), tuleb arve koju jõudes iga kord erinev, kuigi kõik juhid sõidavad täpselt sama teed mööda.

Taksotšekkide järgi elas Herkül 9. märtsil lennujaamast 6,9 kilomeetri kaugusel, 16. märtsil aga juba 10,4 kilomeetri kaugusel.

Tallinna transpordiameti linnatranspordi osakonna juhataja Eero Aarniste kinnitusel ei suurenda Herküli kodu kaugust lennujaamast siiski planeetide seis, vaid ebaseaduslik elektrooniline seadeldis, mida nimetatakse kordistajaks.

See taksojuhtide hulgas levinud, kergesti sisse ja välja lülitatav seade annab taksomeetrile impulsse, mis paneb selle kiiremini käima ja nii näitab taksotehnika sihtpunkti jõudes kliendile tegelikust pikemat teed.

Kui suur osa taksojuhte tegelikult petuseadet kasutab, ei oska keegi hinnata, kuna kordistaja leidmiseks tuleks igas autos põhjalik läbiotsimine korraldada. Õigus seda teha on aga vaid politseil.

Peamiselt ongi kordistajate kasutamisega vahele jäänud just Tulika ja Linnatakso sõidukid. Nende ohjeldamine on Aarniste sõnul üsnagi komplitseeritud.

Nimelt on nende kahe taksofirma embleemi all sõitvad juhid enamasti füüsilisest isikust ettevõtjad (FIE), kelle tegevuse eest firmad ei vastuta. Linnataksol pole Aarniste teada isegi mitte taksoveoluba.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing