The Financial Times: Google'i aktsia hind võib reedel kukkuda

Tõnis Oja 28. märts 2006, 00:00

Ajaleht The Financial Times kirjutas eile, et Google'i aktsia hind hüppas möödunud reedel pea seitse protsenti pärast seda, kui Standard & Poor's teatas, et aktsia arvatakse S&P 500 indeksi koosseisu. Koosseisu arvamine tähendab ühtlasi seda, et aktsiat peavad ostma indeksifondid, mis investeerimispanga Merrill Lynch analüütiku John Davi hinnangul tähendab Google'i puhul umbes 30 miljonit aktsiat.

Investeerimisfirma Cantor Fitzegard USA aktsiaturgude strateegi Marc Pado hinnangul võib Google'i aktsia seitsmeprotsendiline tõus tuleneda sellest, et aktsiat ostsid spekulatiivsed riskifondid, kes loodavad reedel, mil Google'i aktsia arvatakse indeksisse, müüa need indeksifondidele. Indeksifondid ise aga võisid varem nn indeksi efekti vähendamiseks kasutada erinevaid võimalusi oma kulude minimeerimiseks ning seetõttu on neil tegelikult tol päeval ettevõtte aktsiaid vaja tunduvalt vähem, kui esialgu võis arvata.

Teisisõnu, riskifondid, kes soovivad kiiret kasumit, ning indeksifondid, kes soovivad indeksisse arvatud aktsiaid soetada võimalikult odavalt, hakkavad mängima omamoodi kassi-hiire mängu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:52
Otsi:

Ava täpsem otsing