EPL: Geenivaramu Tartu ülikooli alla

28. märts 2006, 07:24

Eile arutas töörühm SA Eesti Geenivaramu üleviimist sotsiaalministeeriumi haldusalast Tartu ülikooli teadusasutuseks ning võimalikke rahastamisvariante.

Geenivaramu nõukogu esimees, sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasik ütles Eesti Päevalehele, et geenivaramul on kõige parem arenguperspektiiv teadusasutusena, seda ettepanekut toetab ka teadus- ja arendusnõukogu.

Laasiku sõnul arutas geenivaramu töötajatest, Eesti teaduste akadeemia ekspertidest ja sotsiaalministeeriumi esindajatest koosnev töörühm geenivaramu kaht võimalikku rahastamisskeemi. Esimesel juhul võtavad sotsiaal-, majandus- ja kommunikatsiooni- ning haridus- ja teadusministeerium kolme aasta jooksul igaüks kanda 40 miljonit krooni, teise variandi kohaselt jäävad sotsiaalministeeriumi kanda kõik 120 miljonit krooni.

Valitsus eraldas reservist Eesti geenivaramule jooksvateks kuludeks ja koeproovide säilitamiseks käesoleva aasta esimeses kvartalis miljon krooni, kuid sotsiaalministeerium loodab saada lisaeelarvest geenivaramu jaoks veel neli miljonit krooni.

Lahendus tuleb leida ka mitmele juriidilisele probleemile, kuna geenivaramu on loodud sihtasutusena Eesti inimgeeniuuringute seaduse alusel, mida tuleb muuta. Tartu ülikooli teadusasutuseks võiks geenivaramu saada 2007. aastal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing