EPL: Ringkonnakohus seab elamuehituse Sanatooriumi pargis kahtluse alla

28. märts 2006, 07:38

Sanatooriumi pargi korterelamu ehitus küll jätkub, kuid läinud nädalal tegi ringkonnakohus otsuse, mis võib viia ehituse ebaseaduslikuks kuulutamiseni kohtus.

Tallinna ringkonnakohus tühistas halduskohtu määruse, millega esimese astme kohus keeldus üldse arutamast Sanatooriumi pargi korterelamu ehitusluba vaidlustavate naabruses elavate eraisikute kaebust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kahe eraisiku, Mart Seeri ja Villu Otsmanni vastas istuvad kohtus ühel pool lauda Tallinna linnavalitsus koos elamut rajava YIT Ehitusega.

Ringkonnakohus leidis kaebuse sisulist külge vaagides, et 1–4toalistest müügiks mõeldud pansionaadi numbritubadest koosnev hoone on ümbruskonnale avaldatava mõju osas käsitletav korterelamuna. Seepärast pidanuks ehitusloa andja ehk Tallinna linnaplaneerimise amet nägema ette ümbruskonna elanike olulist huvi selle ehituse vastu.

Eraisikute kaebus heidab YIT Ehitusele ja linnavalitsusele ette, et kinnisvaraarendaja hakkas ärimaale rajama korterelamut, kuid detailplaneeringut maa otstarbe muutmiseks isegi mitte ei kavatsetud algatada. Et detailplaneeringust ja avalikust arutelust pääseda, nimetas kinnisvaraarendaja korterelamu pansionaadiks, kuid hakkas sellesse müüma kortereid.

Sanatooriumi pargi elamuehitus on tänaseks jõudnud kolmanda, viimase korruseni ning ringkonnakohtu otsus ei anna alust ehitust peatada.

Esimese asjana võiks halduskohus menetluse ajaks ehitusloa ja sellega ka hoone valmis ehitamise peatada, kuid enne on kinnisvaraarendajal ning linnavalitsusel võimalik ringkonnakohtu otsus riigikohtus vaidlustada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing