PM: Ilves pingestab Kadrioru peremehe ühist otsingut

28. märts 2006, 08:24

Kõik Riigikogu paremparteid ei pruugi esitada oma presidendikandidaadiks Toomas Hendrik Ilvest, pigem üritatakse pakkuda teisi tugevaid ja kandidaate.

Poliitikud on hakanud kahtlema, kas valitsuserakonnast reformipartei ei mängi ehk kahte mängu, esitades üheks presidendikandidaadiks Ilvese, kirjutab Postimees.

'Eeloleva nädala jooksul tuleb aru saada, kas Reformierakond oli siiras või on see neil osa kampaaniast ja üritatakse muid mänge mängida,' märkisid nii Margus Tsahkna Isamaaliidust kui ka üks Res Publica juhtpoliitik, viidates võimalikule kokkuleppele praeguste võimupartneritega.

'On mõeldamatu, et meie inimesed läheksid Arnold Rüütli või Edgar Savisaare taha,' ütles selle peale Reformierakonna juhtpoliitik. 'Esitasime Ilvese esimesena, sest me mitte ainult ei taha presidenti valida, me tahame ta ka ise teha.'

Ta möönis, et Ilvese kandidatuuri vastu võivad olla Res Publica ja Isamaaliit. 'See on pannud nad raskesse olukorda just sellepärast, et meie Ilvese välja käisime.'

Sotsiaaldemokraatide (SDE) juht Ivari Padar tõdes, et neil oli enne Ilvese nime üleskerkimist Reformierakonnaga juttu, ja avaldas lootust, et Ilvese nimetavad üheks kandidaadiks ka teised erakonnad.

Kokkuleppe kohaselt esitavad Res Publica, SDE, Reformierakond ja Isamaaliit kõik oma kolm presidendikandidaati 6. aprillil ühisarutelul. Presidendi valimiseks Riigikogus on vaja 68 häält.

Tõenäoliselt on Isamaaliidu üks kandidaat Peeter Tulviste. 'Kas Ilves on ka meie esitatavast kolmest nimest üks, on praegu tõesti täiesti võimatu öelda,' kinnitas Tsahkna.

Res Publica üks kindel kandidaat on Ene Ergma. 'Väga suure tõenäosusega me Ilvest ei esita,' tõdes üks Res Publica juhtpoliitik. Res Publica esimees Taavi Veskimägi oli diplomaatilisem, nimetades Ilvest väga tugevaks kandidaadiks, kelle esitamist võiksid kaaluda kõik erakonnad. 'Aga ma loodan, et tema kõrvale tuleb veel teisi väga tugevaid kandidaate,' lisas Veskimägi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing