Pärnus toimub kalanduskonverents

28. märts 2006, 13:11

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo avas täna Pärnu Kontserdimajas kalanduskonverentsi.

Tuiksoo ütles enda avakõnes, et täna toimuva konverentsi peaeesmärgiks on anda stardipauk laialdasemale arutelule Eesti kalanduse prioriteetidest aastatel 2007-2013.

Ta rõhutas, et hea strateegia on ehk olulisemgi kui raha, mis selle rakendamiseks kättesaadav.

'Peame väga täpselt läbi mõtlema, millised on parimad ja olulisimad meetmed meie kalandussektori toetamiseks, sest tehtud valikud peavad meile tagama stabiilse arengu järgnevaks seitsmeks aastaks,' sõnas minister.

Eesti kalanduses on esindatud sisevete-, ranniku- ,traal- ja kaugpüük, samuti kalakasvatus ning –töötlemine. Keskseks küsimuseks ongi eelkõige ressursside jaotus nende erinevate sektorite vahel.

Väliskülalistena võtavad konverentsist osa Eurofishi direktor Victor Hjort, kelle ettekande sisuks on kaasaegsed tootmistrendid kalanduses ning era- ja teadussektori koostöö. Hispaania kalandusadministratsiooni esindavad konverentsil Carlos Aldereguia ja Julio Lazaro, kes räägivad Hispaania tootjaorganisatsioonide kogemustest.

Täna Pärnus toimuva kalanduskonverentsi näol on tegemist kõrgetasemelise ja esindusliku üritusega, millele on ennast registreerinud üle 150 kutsutud külalise. Tegemist on kalandussektori erinevate sfääride esindajatele – nii juhtidele kui praktikutele – suunatud üritusega, arendamaks sektori ja kalandusametnike omavahelist koostööd ja dialoogi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing