USA börsid: investorite pilgud uue keskpanga esimehe peal

28. märts 2006, 10:01

Eile oli kauplemine USAs vaikne, kuna investorid jälgisid USA keskpanga koosolekut, kus kõnepuldis oli esimest korda uus panga esimees.

Eile ja täna toimub USA keskpanga järjekordne koosolek, mida ei juhi enam legendaarne Alan Greenspan vaid Ben Bernanke.

Turud on enam vähem 100% kindlad, et baasintressimäär tõstetakse 4,50 protsendilt 4,75 protsendini. Samas on investorid erinevalt meelt kaua ja mis tempos intressitõstega jätkatakse.

Eks tänane päev ja keskpanga kommentaarid annavad ehk asja juurde mingit selgust. Intressiotsus ja koosoleku aruanne avaldatakse täna õhtul meie aja järgi kell 22:15.

„USA keskpanga juhi kommentaar on tähtis. Nüüd me saame endale üle pika aja uue kommentaatori. Me viskame eemale Greenspani sõnaraamatu ja loome Bernanke sõnastiku,” ütles uudisteagentuurile Reuters Hinsdale Associates investeeringute direktor Paul Nolte.

Nolte mõtles uue sõnastiku loomise all seda, et keskpanga juhi ütlusi tuleb lugeda ridade vahelt et saada aru, mis ta oma jutuga tegelikult mõelda tahab.

Kõige enam ollakse turul mures selle pärast, et laenuraha kallimaks muutmine ei hakkaks kärpima ettevõtete kasumite väljavaateid. Intresse on aga vaja tõsta selleks, et ohjata inflatsiooni. Vähetähtis pole ka see, et investorite huvi dollarite vastu ei kahaneks.

Kvaliteetaktsiate liikumist jälgiv Dow Jones vajus päevaga 0,26% ja peatus 11250,11 punktil. Peamiselt tehnoloogiasektori liikumisi jälgiv Nasdaqi koondiindeks tõusis 0,12% ja sulgus 2315,58 punktil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing