Olematu käive lennutas Merkot

Raivo Sormunen 30. märts 2006, 00:00

Merko Ehituse aktsia tõusis eile veidi enam kui 0,3 miljoni kroonise käibe najal 4,2% ning jõudis 17,50 euroni (273,82 kroonini).

Taoline liikumine näitab, et suuremad investorid ehitusfirma aktsiatega hetkel ei kauple ning see lubab ka väiksemal rahal väärtpaberit märkimisväärselt liigutada. Aktsia madalat likviidsust näitab ka väärtpaberi ostu- ja müüginoteeringute vahe, mis venis eilse päeva lõpuks 2,5protsendiseks.

Samas tuleb tunnistada, et Merko Ehituse aktsia on viimaste nädalatega nagu uue hingamise saavutanud. Kui veel nädalapäevad tagasi katsus aktsia ära viimase seitsme kuu madalaima, 15,4eurose (240,96 kroonise) taseme, siis nüüdseks on väärtpaber põhjast üles põrganud koguni 14 protsendi jagu.

23. märtsil teatas Merko Ehitus, et ehitab Leetu kaubanduskeskuse, mille maksumus ületab miljardi krooni piiri. Võrdluseks olgu toodud, et viimase kahe aastaga on Leedu andnud ehitusfirma käibesse kokku kõigest 378 miljonit krooni.

Merko Ehituse juhtkond on vihjanud, et soovib teenida Lätis ja Leedus 50 protsenti firma kogutuludest. Möödunud aastal teeniti naaberriikidest veel alla 24 protsendi oma müügist. Merko Ehituse peamine potentsiaal peakski tulema välisturgudelt, kuna Eestis on niigi juba tugev liidripositsioon hõivatud.

Ehitusfirma aktsia tõusu ei saa samas ka vaid viimase sündmuse kaela ajada.

Tundub, et viimastel nädalatel on suurem müügihuvi Tallinna börsil lihtsalt raugenud ning ka mitmed teised allatambitud aktsiad on hakanud kosuma.

Üheks selliseks on Tallinna Kaubamaja, mis on viimaste päevadega tõusnud 17,6 eurolt 19 euroni (297,29 kroonini). Tõsi, kaubanduskontserni aktsia on näidanud ka küllalt head käivet.

Sarnase mustriga on liikunud ka Harju Elekter.

Kõrgematest hindadest on huvitatud ka aktsiafondid seoses oma kvartaliraportitega.

Autor on Merko Ehituse aktsionär.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing