Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Majandusministeerium kolib vanalinnast rahakotile lähemale

30. märts 2006, 07:48

Lähiaastatel kerkib Pärnu maantee äärde rahandusministeeriumi juurde teine kuni 14korruseline torn, kuhu suure tõenäosusega kolib majandusministeerium.

Seda, et riik tahab rahandusministeeriumi ja selle taga asuva staadioni vahele ehitada uut maja, kinnitas ka Tallinna linnaplaneerimisameti osakonnajuhataja Ivika Maavere, kirjutab Postimees.

Esialgsete kavade kohaselt tuleks uus maja sama suur kui on praegune rahandusministeeriumi hoone ning sinna koliks vanalinnas Harju tänava ääres asuvas majas pesitsev majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Anu Hallik-Jürgenstein tunnistas eile, et ministeerium on huvitatud uute ruumide leidmisest.

'Põhjuseks on ruumipuudus, ka vajab praegune hoonekompleks suures osas renoveerimist,' selgitas Hallik-Jürgenstein.

Ministeeriumi kolimisel vabaneksid suured ruumid vanalinnas, kuid Hallik-Jürgenstein ei osanud esialgu öelda, mis neist saada võiks. 'Tuleb arvestada, et tegemist on alles tööprojektiga,' lausus ta. 'Ministeeriumi hoonete edasine käekäik sõltub eelkõige riigi vajadustest.'

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) arendusdirektor Roman Kolosov kirjutas hiljuti abilinnapea Kalev Kallole, et firma tellimusel on K-Projekt koostamas Suur-Ameerika tn 1 / Väike-Ameerika tn 2 kinnistu ja selle ümbruse eskiisi, et rajada kinnistule ruumid ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ning selle allasutustele.

Sissepääs uude hoonesse peaks esialgse kava kohaselt asuma Suur-Ameerika tänava pool. RKAS taotleb ka võimalust rajada praegu rahandusministeeriumi ees oleva linnaväljaku alla maa-alune autoparkla.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing