Dividendid tekitasid languse

Raivo Sormunen 03. aprill 2006, 00:00

Reede oli Euroopa börsidel päev, kus paljude aktsiate languse taga oli igati mõjuv põhjus. Nimelt kaubeldi nendega esimest päeva ilma dividendiõigusteta.

Et enamik Euroopa dividendimaksjaid rõõmustab aktsionäre kevadel dividendidega, on reegel. Möödunud neljapäev juhtus olema aga selline päev, kus tavapäratult paljude ettevõtete aktsiate küljes oli viimast päeva dividendiõigus.

Nokia aktsia odavnes 2,3% ja vajus 17,08 euroni. Aktsia kauples reedel esimest päeva ilma dividendiõiguseta (0,37 eurot aktsia kohta).

Lisaks kärpis ABN Amro aktsia reitingut "hoia" pealt "müü" peale. Mõneti on panga käitumine üllatav, kuna päev varem tõstis Nokia mobiiltelefonide käesoleva aasta müügimahu kasvu prognoosi üle 10%-lt üle 15%ni ning aktsia tegi läbi ligi 5protsendise tõusu.

ABN Amro sõnul näitas aktsia hinnaralli, et investorite ootused on prognoosidest juba kõrgemal, samas kui investeerimispanga arvates on Nokial probleeme populaarsete kesk-hinnaklassi telefonide turuletoomisega.

Samuti aga kordas reedel investeerimispank Credit Suisse Nokia aktsia hinnasihti 19 eurot.

Ilma 6,5 Rootsi krooniste dividendideta kaubeldi ka maailma suuruselt kolmanda ehituskontserni Skanska aktsiatega. Väärtpaber odavnes 5,6%, 127,5 krooni tasemeni.

Helsingi börsil olid reedel ilma dividendikoormata Harju Elektri sidusettevõte PKC Group (aktsia kaotas 2,1% ja maksis 11,89 eurot) ja Outokumppu (-2,1%, 16,67 eurot).

Samal põhjusel odavnes ka tarbeelektroonika tootja Philipsi aktsia (-2,2%, 28,02 eurot).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing