EPL: Copterline ei loobu lendudest

03. aprill 2006, 07:30

Copterline"i omaniku Kari Ljungbergi sõnul jätkab firma lende Tallinna ja Helsingi vahel.

Seda vaatamata sellele, et Copterline"i Eesti eksjuht Tõnis Lepp soovitas lennud kiirlaevade käigusoleku hooajaks peatada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Majandusministeeriumisse äsja riigi lennundust juhtima siirdunud Lepp on varem öelnud, et ehkki Copterline tuleb Tallinna-Helsingi liinil tänu kulude kärpimisele ja lennuplaani hõrendamisele ots otsaga kokku, moodustab reisijate arv firma kunagise hiilgeajaga võrreldes vaid umbes veerandi.

Pool aastat pärast mullust Copterline"i kopteriõnnetust kirjeldas Lepp firma Tallinna-Helsingi liini sõnadega 'surnud seis' ning soovitas lennud kiirlaevade kevad-suviseks hooajaks katkestada, et miinus jooksma ei hakkaks. Firma pikemaajalised eesmärgid soovitas Lepp aga siduda tänavu augustis avaldatava õnnetuse lõppraportiga. 'Lennundus on julm äri – üks eksimus, ja kõik on läbi,' on Lepp varem öelnud.

Ljungbergi sõnul ei ole firma Tallinna-Helsingi liinil lendude peatamist kaalunud. 'Meil ei ole mingit kavatsust Tallinna-Helsingi liini sulgeda. Äri käib ja raha me ei kaota,' kinnitas ta. Ljungbergi sõnul kaasneb kiirlaevade hooajaga ka reisijate arvu kasv kahe linna vahel, mis omakorda väljendub Copterline’i reisijanumbrites.

Endiselt töötab Copterline plaani kallal tuua Tallinna liinile teinegi helikopter. Ljungbergi sõnul võiks juba aasta lõpus uus kopter liinil olla, ent hetkel on kaalumisel erinevad mudelid. Tema sõnul ei pruugi uus kopter enam olla Sikorsky S76C, vaid näiteks Sikorsky S92, Augusta-Bell 139 või Eurocopter 225.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing