EPL: Res Publica ja Isamaaliit võivad ühinemist arutada

04. aprill 2006, 07:11

Res Publica ja Isamaaliit arutavad täna ühiste presidendikandidaatide nimetamist, kõne alla võib tulla ka uue erakonna moodustamine.

Res Publica eestseisuse ja Isamaaliidu juhatuse tänase koosoleku päevakorras on punkt ühiste presidendikandidaatide esitamise kohta. Res Publica soovib endiselt kandidaadiks Riigikogu aseesimeest Ene Ergmat ja Isamaaliit Peeter Tulvistet, kõne alla peaks tulema ka europarlamendi saadiku Toomas Hendrik Ilvese kandidatuur, kirjutab Eesti Päevaleht.

Erakondade mitme liikme kinnitusel võib arutlusele tulla ka kahe erakonna ühinemine või uue erakonna moodustamine, väidetavalt arutati neid võimalusi esmaspäeva õhtul Res Publica fraktsioonis.

Res Publica ja Isamaaliidu ühinemisest on räägitud ka varem. Viimati tuli see kõne alla mullu novembris, kui Isamaaliidu esimees Tõnis Lukas ning seejärel ka Res Publica aseesimehed Tõnis Palts ja Siim-Valmar Kiisler kutsusid erakondi tõsiselt kaaluma ettepanekut ühineda enne 2007. aasta märtsis toimuvaid Riigikogu valimisi uueks konservatiivseks erakonnaks. Toona tõrjus ettepaneku Res Publica eestseisus.

2004. aasta augustis tegid Isamaaliit ja Res Publica vastastikku ühinemisettepanekuid, kuid ka siis need tõrjuti.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing