Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Täna algab ehitusmess 'Eesti ehitab'

Liivi Tamm 05. aprill 2006, 00:00

Tänasest laupäevani toimub ehitusmess "Eesti ehitab 2006", mis sel aastal tähistab kümnendat sünnipäeva.

Tänavusel ehitusmessil osaleb 355 firmat ja asutust, 29 neist lisandusid energiamajandus- ja kommunikatsioonisüsteemide messilt "Enerex", mis esimest korda toimub "Eesti ehitab" raames.

"Ekspositsioonid olid teemalt sarnased, ka seminarid ühtisid, seepärast otsustati need messid ühitada," selgitab arengudirektor Siimu Loogma.

"Eesti ehitab" on seekord ligi meelitanud ka välisosalejaid, kes siin seni käinud ei ole. Nii on esmakordselt väljas näiteks kuue Taani ettevõtja kollektiivne stend, kes on siia tulnud Taani riigi toel.

Messil esitletakse ka palju uudistooteid. "Ligi 60 firmat on teatanud, et kavatseb messil näidata midagi päris uut," sõnab Loogma. "Esile võiks ehk tuua uusi ökoehituses kasutatavaid materjale, näiteks pajuvitstest krohvimatid ja uued looduslikud krohvid, samuti mitmeid uusi õhk-vesi tüüpi soojuspumpade lahendusi ning uudseid küttesüsteeme."

Traditsiooniliselt toimub messil ka koolitusi, neist kaks suurimat on Ehituskeskuse korraldatav "Hoonete energiatõhusus" 6. aprillil ning Eesti Soojuspumpade Liidu korraldatav seminar "Soojuspumpade osa keskkonnasäästlikus energeetikas", mis toimub 7. aprillil.

"Neist esimesele on hetkel registreerunud küll juba üle 250 inimese, nõnda et sinna naljalt kuulajaid juurde ei mahu," sõnab Siimu Loogma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:53
Otsi:

Ava täpsem otsing