Tallinna Eluasemefond muutis sundüürnike sooduslaenud veel soodsamaks

06. aprill 2006, 10:51

Tallinna Eluasemefond, kes abistab sundüürnikke laenude ja toetustega, andis teada äsja soodsamaks muutunud laenutingimustest.

Fondi nõukogu oma 23. märtsi otsusega muutis laenude tingimusi sihtrühmadele soodsamaks, andis fond teada. Nüüdseks on laenuintress 4,5 %, maksimaalne laenu tagastamise periood eluaseme soetamisel 30 aastat ja laenu maksimaalne summa 1 miljon krooni. Eluaseme renoveerimisel on laenusumma kuni 150 000 ja remondi korral kuni 50 000 krooni. Põhitagatiseks on soetatav, renoveeritav või remonditav eluase ning tähtajad on renoveerimislaenu puhul kuni viis aastat ja remondilaenu korral kuni kolm aastat.

Laenusaaja omafinantseeringu mittepiisavuse korral võib laenu täiendavaks tagatiseks olla Eluasemefondi garantii, mille eest tasu maksma ei pea. Laenutaotleja minimaalne netosissetulek peab olema 3 000 krooni.

SA Tallinna Eluasemefondi ülesandeks on rahaliste vahendite kogumine ning nende suunamine elamute ja korterite ehitamise, ostmise või rekonstrueerimise täiendavaks finantseerimiseks laenude ja toetuste andmisega, samuti elamuasemelaenude garanteerimine.

Sihtrühmadeks, kelle tarbeks on laenuressurss saadaval SEB Eesti Ühispangas, on Tallinnas õigusjärgsetele omanikele tagastatud eluruumides elavad või elanud üürnikud, koos elanikega võõrandatud elamute üürnikud ning linnas elavad vähemalt kolme lapsega pered.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing