Eleni teenib lapsehoidmisega lisaraha

Pille Rõivas 07. aprill 2006, 00:00

17aastane Rapla külje all elav Eleni õpib Rapla Ühisgümnaasiumi 9. klassis. Regulaarselt tööl ta kooli kõrval ei käi, sest kool on tähtsam. Taskuraha saab ta vastavalt vajadusele vanematelt. Ka suuremate kulutuste tarbeks, nagu riided ja jalatsid, annavad talle raha vanemad.

Lisataskuraha teenib ta tuttavate lapsi hoides paar-kolm korda kuus. Enamasti on see nädalavahetus. Ühe hoiuõhtu eest saab ta sada krooni, mis on Eleni sõnul piisav summa, sest lapsehoidmine ei ole tema jaoks raske.

Kuus kulub saiakestele ja karastusjookidele umbes paarsada krooni. Talle on harjumuseks saanud hommikul enne kooli poest läbi käia ja midagi juua kooli kaasa osta. Kui koolis kõht lõunatoidust tühjaks jääb, ostab ta koolisööklast saiakesi. Paar korda kuus käib Eleni Rapla kultuurikeskuse noortepidudel. Ühel peol kulub maksimaalselt sada krooni, enamasti saab ta siiski 75 krooniga hakkama.

Kord kuus käib ta kosmeetikus ja aeg-ajalt soetab mõne make-up'i asja. "Käime sõbrannaga paar korda kuus ka Tallinnas ja kui poodides midagi meeldivat silma jääb, ostan ära," ütleb Eleni. Traditsiooniliselt käib ta sõbrannaga kord kuus McDonaldsis söömas.

Neiu kasutab ainult sularaha. Pangakaarti ei ole Eleni omale vormistanud ega ole sellest ka puudust tundnud. "Kui raha oleks kaardil ja rahakott sularahast tühi, siis tundub, nagu oleks raha puudus," ütleb neiu. Emalt taskuraha saab ta sularahas, samuti lapsehoidmise eest tasu.

Rahakogumiseks ta vajadust ei näe, sest kõik vajalik on tal olemas. Isegi kui tekiks soov koguda, siis nädala jooksul kogutud raha kuluks kasvõi peole ära.

"Kui hoian kokku, siis saan antud rahaga kauem aega hakkama," lisab Eleni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:53
Otsi:

Ava täpsem otsing