Rapsiseemne müüja: ministeerium varjab Weroli ostuga kaasnevaid kohustusi

Anne Oja 07. aprill 2006, 00:00

Rapsiseemne ostu ja müügiga tegelev Oilseeds Trade teatas, et esitas põllumajandusministeeriumile rea Weroli müügihinda otseselt puudutavaid küsimusi. Näiteks, kas tehasel on hooaja lõpuni kehtivad rapsiseemne tarnelepingud ning millise hinnaga seemet ostetakse.

Oilseed Trade palus ka avaldada, kui palju tooret võib Werolil sel hooajal puudu tulla ning kui suur on tehase seisukulu. Kahtluste süvenedes küsis Oilseed Trade näha tarnelepinguid.

Põllumajandusministeerium keeldus toorme kogust, hinda ning tarnelepingud avaldamast. "Seemet võib osta börsilt," lisas ministeerium vastuses. "Seisukulu ei ole arvutatud."

"Meile teadaoleva turuinfo põhjal ei ole tänase seisuga ASil Werol Tehased tagatud rapsiseemne vajadus hooaja lõpuni," kommenteeris Oilseeds Trade'i juht Veikko Vahar, "mis omakorda tähendab tehase seiskumist."

"Rapsiseemne ostmine Lääne-Euroopast toob kaasa väga palju lisakulusid ehk võib viia Weroli majandusaasta lõpuks miinusesse," ütles ta.

Werol Tehaste juhatuse liige Robert Närska kinnitas, et tehase müügil hoitakse tarnelepingud potentsiaalsete ostjate eest saladuses.

"Täiesti loomulikult," vastas Närska küsimusele, kas tehast peab ostma nagu põrsast kotis. "Mingeid erandeid me enampakkumisel osalejatele ei tee."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:53
Otsi:

Ava täpsem otsing