Kalevi veekeskuses lõppes vigade parandus

Gert D. Hankewitz 07. aprill 2006, 12:40

Kalevi veekeskuses lõppes pärast avamist ilmnenud vigade kõrvaldamine ning veekeskuse teatel peaks nüüd olema tagatud ujujate mugavus ja turvalisus.

Olulisemad tööd olid elektrivõimsuse kahekordne suurendamine, samuti lisati riidekappidele varuakud, mis võimaldavad neid kasutada ka elektrikatkestuse ajal, kirjutab Postimees Online.

Samuti on ehitaja kulul vahetatud välja termosegistid, täiustatud kõige äkilisemat liutoru, suurendatud vetelpäästjate arvu ning kindlustatud külastajate turvalisust.

Kahe kuu jooksul on Kalevi veekeskust külastanud ligi 90 000 inimest.

'Kuna rahva seas oli avamisperioodil veekeskuse vastu huvi suur, siis kahe kuu jooksul tulid välja ka olulisemad tehnilised vead,' märkis Kalev Spa juhatuse esimees Hardi Kerde.

'Tänaseks oleme kõik ilmnenud ebakohad ehitusfirma ja ekspertide abiga ära parandanud ning valmis pakkuma klientidele turvalist ja meeldivat spa-keskkonda,' lisas ta.

Kerde sõnul on Kalev Spa üks prioriteete külastajate turvalisus, mistõttu on majja paigaldatud 200 turvakaamerat ning mitmekordselt suurendatud vetelpäästjate arvu.

Tehnilistest vigadest olid avamisperioodil kõige tõsisemad liialt väike elektrivõimsus ning nn Musta liutoru ekstreemsus. Viimast ehitati enne taasavamist osaliselt ümber ning seda testisid nii ehitajad kui spa töötajad.

'Vähendasime torust laskuja kiirust ning ehitasime kaks kiiret kurvi üheks sujuvamaks 180-kraadiseks kurviks,' selgitas Leviehituse juhatuse liige Indrek Saar.

Veebruaris avatud veekeskust tabas kohe mitu äpardust. Veebruari alguses kadus keskusest elekter, mistõttu jäi hoonesse paariks tunniks lõksu umbes 200 inimest.

Teine suurem probleem oli ohtlik liutoru, kus mitu inimest end vigastas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing