Eesti ettevõtja nõuab vähem bürokraatiat

10. aprill 2006, 12:54

Justiitsministeeriumi läbi viidud Eesti ettevõtjate küsitlusest ilmnes, et ettevõtjate jaoks tekitavad igapäevases äritegevuses enim probleeme bürokraatia.

Sealhulgas notariaalsete tehingute arv ja notarite pikad järjekorrad ning liiga suured riigilõivud. Lisaks tõid ettevõtjad probleemidena välja avalike andmete kättesaamise Internetis, kõikvõimalikke litsentse ja tegevuslubasid reguleeriva keerulise süsteemi ning liiga jäigad normid väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks.

„Õiguskeskkond on üks tegureid, mis määrab riigi majanduse konkurentsivõime,“ ütles justiitsminister Rein Lang. „Meie sooviks oligi algatada diskussioon ettevõtlust takistavate õiguslike probleemide üle ja leida neile lahendused, mis on esitatud tegevuskavas.“

Langi sõnul peaks ettevõtte asutamine olema Eestis võimalik kahe tunniga, ka tuleb ettevõtjatele luua reaalne võimalus äriregistri ja muude kohtulike registrite andmete elektrooniliseks kasutamiseks.

Küsitlus viidi läbi Justiitsministeeriumis algatatud „Ettevõtja õigus“ tegevuskava väljatöötamise raames ning selle eesmärgiks oli tagasiside saamine ettevõtjatelt ja neid esindavatelt organisatsioonidelt. Vastanute hulgas olid Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Põllumajandusministeerium, Ameerika Kaubanduskoda, Balti-Saksa Kaubanduskoda ning enam kui 40 ettevõtjat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing