Pistist vahendas kohtunikule kinnisvaraärimehest koolivend

Anne Oja 11. aprill 2006, 00:00

Endise Tallinna abilinnapea Vladimir Panovi ning ärimeeste Andres Davõdovi ja Priit Tikerpe õigeksmõistmise eest küsitud summa koos vahendustasuga lähenes viiele miljonile kroonile. Prokuratuuri kinnitusel soovis praeguseks vahi alt vabastatud kohtunik saada rohkem kui miljonit krooni.

"Ei kommenteeri ega lükka ümber," pareeris uurimist juhtiv prokurör Laura Vaik kõiki altkäemaksuskandaaliga seotud fakte. "Matkimine on läbi viidud ja peamised tõendid on iseenesest koos. Arvan, et täiendavad ülekuulamised ja vormistamine on lähinädalate küsimus," lisas Vaik.

Vaigu sõnul on praegu natuke vara öelda, mitu inimest süüdistuse saab ja millist karistust prokurör neile taotleb. Süüdimõistmisel ootab altkäemaksu küsijaid 2-10aastane vanglakaristus.

"Ma heameelega ütleks seda, et elus on igaühel oma rollimängud," vastas mullu oma Toompeal asunud kinnistu Nelipühi kirikule müünud Martin Napa palvele rääkida kohtunikule altkäemaksu andmisest. "Kõikidele küsimustele leiate vastuse, kui loete mu raamatut "Loomine". Mu süda on rahulik," lisas Napa.

Reedel ametist kõrvaldatud kohtunik Ardi Ðuvalov ja Kakumäe Võrkude praegune juht Andres Davõdov eile kommentaare ei andnud. "Ma ei räägi küll enda nimel, kuid ilmselt pole siin praegu midagi kommenteerida," ütles Ðuvalovi abikaasa Eva Tibar-Ðuvalov.

Justiitsminister Rein Lang vabandas kommentaarist keeldumist ajapuudusega. Harju maakohtu esimees Helve Särgava sõnul tuli Ðuvalovi vahistamine talle ootamatult. "Temal lasuv kahtlustus mõjus kõigile kohtunikele rusuvalt," lisas Särgava.

"Aga mis see minusse puutub," ärritus Kakumäe Võrkude endine juht Priit Tikerpe. "Ma ei tea nendest asjadest midagi. Helistage linnakohtusse, kaitsepolitseisse või mu advokaadile."

Kriminaalasjas koos Davõdovi ja Tikerpega kohtupingil istunud Vladimir Panov ütles, et temalt pole keegi altkäemaksu küsinud. "Olen maal, pole kedagi näinud. Nii palju kui tean, kuulsin raadiost," rääkis Panov.

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Ðuvalovist kaks aastat hiljem cum laude lõpetanud Martin Napat sidusid Kakumäe Võrkude ja tema omanikfirma Infestusega arvukad laenusuhted.

Näiteks oli Napa Toompeal asuvale kinnistule kolme aasta vältel seatud Infestuse ja Kakumäe Võrkude kasuks seitse hüpoteeki kogusummas üle 15 miljoni krooni. Napa ja Infestuse kinnistuid ühendab ka samaaegse arestimise fakt.

Koos Davõdoviga olid selles niinimetatud Kakumäe Võrkude süüasjas kohtu all veel Tallinna endine abilinnapea Vladimir Panov ning kaitsepolitsei endine kõrge ametnik Priit Tikerpe.

Nn Kakumäe Võrkude kohtuprotsessis süüdistatakse Panovi korduvas altkäemaksu võtmises, endist kõrget kaitsepolitsei ametnikku Tikerped rahapesus ja pistise andmises ning Davõdovit kuritegelikul teel saadud vara omandamises ja maksukuritegudes, avaliku korra rikkumises, altkäemaksu andmises ning laskemoona loata omamises.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:54
Otsi:

Ava täpsem otsing