Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinna kodaniku kampaania: põranda alt välja ja sünnitama

Harry Tuul 12. aprill 2006, 00:00

Õhtulaua arutelul loeb elukaaslane pealinnalehest, kerge ärevus hääles: "Näed, võib võita õiguse registreerida abielu raekojas." Mina vaid noogutan loiult: "Mhmh," peas ähmane pilt linnametnike reast ja välkuvatest fotokaameratest. Mõistame hetkega mõlemad: see ei ole meie jaoks.

Siiski selgub, et elukaaslase 8-9 aastat kavandatud ja juhuslikult just nüüd küpsenud plaan end tallinlasena kirja panna tõotab väikesi meeldivaid lisahüvesid. Vastne linnakodanik saab tasuta ajalehe kuuajalise tellimuse ning perepääsme Tallinna botaanikaaeda.

Välja loositakse aga ka võimalus ühe aasta jooksul registreerida lapse sündi vabalt valitud kohas. Ehk - kärmesti põranda alt välja ja sünnitama?

Linnavalitsusest uurides selgub siiski, et tegelikult peab abiellumise ja lapse sünni registreerimisõiguse võitmiseks eelnevalt soovi avaldama, misjärel lisatakse uus kodanik loosinimekirja. "Iga päev tuleb ikka üks või kaks sooviavaldust inimestelt, kes tahavad sel aastal abielluda," ütleb Tallinna teabeosakonna juhtivspetsialist Liina Oja. Lapse sünni registreerimise loosimisele on end kirja pannud siiski vaid paar inimest, aga seda on ka keeruline aasta peale planeerida, nõustub Oja.

Kingid linnale midagi maksma ei lähe, sest enamik auhindu tuleb linna allasutustelt. Pigem saab Oja sõnul promoda spordihalle, ujulaid ja botaanikaaeda.

Linn on kampaaniaid korraldanud varemgi, pakkudes näiteks tasuta 30päevast ID-piletit ühistranspordi kasutamiseks. Pensionäre on meelitatud rahaga. Tartu jagas möödunud aasta alguses 2036 kinkekaarti raamatu ostuks, veekeskuse külastuseks, teatri ja kontserdi nautimiseks.

Uurides nimekirja, avastan, et osa kinke jääks kasutamata: ei ole meil autot, mida parkida; ei viitsi Lasnamäelt Nõmmel ujumas käia. Ahvatlev on aga võimalus teha perepiknik botaanikaaias - enda söögiga!

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:54
Otsi:

Ava täpsem otsing