Lennuliiklusteenindus maksab 82 mln krooni dividende

12. aprill 2006, 14:14

Lennuliiklusteeninduse ASi üldkoosolek kinnitas ettepaneku dividendide väljamaksmiseks 82 mln krooni, teatas ettevõte.

Täna toimunud Lennuliiklusteeninduse ASi üldkoosolekul otsustati muuhulgas kinnitada majandusaasta aruanne ning kinnitada kasumijaotamise ettepanek, mille kohaselt kuulub dividendidena väljamaksmiseks 82 mln krooni.

Samuti otsustati koosolekul, millel osales riiki kui ainuomanikku esindav majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, kinnitada 2006. a. audiitoriks PricewaterhouseCoopers AS.

Üldkoosolekul käsitleti ka FIESTA projekti tulemusi, mis oma sisult on rahvusvaheline koostööprojekt Soome lennujuhtimisüksusega. FIESTA on Soome ja Eesti lennuliiklusteeninduse organisatsioonide ühisprojekt, mille tulemusena suureneb Helsingi lähenemisala läbilaskevõimsus, paraneb lennujuhtimisüksuste vaheline koostöö ning tõuseb lennuliikluse ohutuse tagamise tase nii Soome kui ka Eesti õhuruumis. Selleks muudeti Helsingi Vantaa lennujaama vastavaid lähenemisskeeme ja ootetsoone lähenevate õhusõidukite järjestamiseks. Väljatöötatud koostööprotseduuride kohaselt asub üks lähenemissuund kui ka sellele vastav ootetsoon Tallinna lennuinfopiirkonnas, milles osutavad lennujuhtimisteenust Lennuliiklusteeninduse ASi lennujuhid.

Muudatuste tulemusena lühenevad ja muutuvad sujuvamaks Helsingi lennujaama lõunasuunalised lähenemisprotseduurid, mis lennufirmade jaoks tähendab nii ajalist võitu, kui kokkuhoidu kütusekulude osas.


Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing