Kalevi aktsialt üllatav käive

Romet Kreek 13. aprill 2006, 00:00

Kalevi aktsia hind tõusis eile 4,65 protsenti, 21,12 kroonile (1,35 eurole). Aktsiaga tehti 29 tehingut ja üle 700 000 kroonine käive. See on mitme nädala suurim käive.

Huvi kasv Kalevi aktsia vastu on mõnevõrra üllatav - ettevõtte kohta pole viimasel ajal uudiseid tulnud. Ilmselt on üleval ikka vanad spekulatsioonid - võimalik pööre Kalevi tulemuste paranemise suunas, võimalik pääsemine suhkrutrahvist või võimaliku suhkrutrahvi osaline varasem läbikandmine majandustulemustest, ülevõtmisspekulatsioon, mõne eduka kinnisvaratehingu ootus vms. Samas aga ei saa välistada ka täiesti tavalist kauplemist.

Muidu oli börsil rahulik päev. Eesti Telekomi aktsia hind tõusis 2,9 mln kroonise käibega 0,13 protsenti, 123,76 kroonile (7,91 eurole). Tallinki aktsial oli 2,4 mln kroonine käive, kuid aktsia hind jäi muutumatult 70,72 kroonile (4,52 eurole). Eile võis oodata, et Tallink avaldab tulemused, kuid ilmselt ei jõudnud siis ettevõte veel kvartalitulemusi kokku lüüa või neid kinnitada. Kella 17.50ks polnud veel tulemusi avaldatud. Seetõttu võivad kvartalitulemused tulla täna.

Positiivsed tulemused võiksid anda põhjuse aktsia suunamuutuseks paremuse suunas. Negatiivne uudis võib aktsia vaiksele allapoole libisemisele hoogu juurde anda. Samas jääb ka tulemuste avaldamise järel õhku võimalik Silja Line'i või selle üksikute laevade ostmine ja selle tehingu headuse tõlgendamine.

Baltika aktsia hind langes 0,21 protsenti, 224,06 kroonile (14,32 eurole). Selle aktsia käibeks sai 2,4 mln krooni. Miljonikroonise päevakäibega aktsiate rivi lõpetas Tallinna Vesi.

Eile enne börsil tehingute tegemise algust teatas Merko Ehitus 32,5hektarilise Lasnamäe tühermaa korrastamisega seotud võimalike kulude orienteeruvast suurusest.

"Projekti võimalik maht, tähtaeg ja vajaliku investeeringu suurus selguvad pärast detailplaneeringu kehtestamist, kuid näeme ette, et ASi Merko Ehitus poolse investeeringu suurus ala korrastamiseks võib ulatuda 100 mln kroonini," teatas Merko Ehitus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:54
Otsi:

Ava täpsem otsing