Ossipenko koorib Jõhvilt mitu nahka

Villy Paimets 13. aprill 2006, 00:00

Lühidalt öeldes on kommunaalärimehest munitsipaalpoliitik Nikolai Ossipenko kavalalt saanud Jõhvi linnalt peaaegu kaks korda rohkem raha, kui linna teede ja tänavate ning nendega külgnevate haljasalade hooldamiseks tehtud riigihanke korraldajad ja konkurendid kaks aastat tagasi arvata oskasid.

Kui riigihanke väljakuulutamisel oli dokumentatsiooniga kaasas käinud raamlepingus kirjas, et teede ja tänavate hooldamisele kuluvat summat saab kord aastas muuta vaid vastavalt tarbijahinnaindeksi muutmisele, siis hanke võitjaga sõlmitud raamlepingus on see punkt muutunud - maksmisele kuuluvat summat saab muuta vastavalt hinnakomponentide suuruste muutumisele.

Nii maksabki Jõhvi linn Ossipenko firmale AS N&V esialgse 1,7 miljoni kroonise aastatasu asemel sel aastal juba 2,9 miljonit krooni. Kui aga Jõhvi oleks kaks aastat tagasi eelistanud hankel teiseks jäänud ASi Minu Vara Ida pakkumist, oleks selle aasta lõpuks üle poole miljoni krooni linnarahva raha kokku hoitud.

Kuna viimaste kohalike omavalitsuste valimistega kadusid ajalukku ka eraldi seisvad Jõhvi linn ja Jõhvi vald, peab nüüd kogu supi ära helpima kahe kadunu asemele loodud Jõhvi valla vastne vanem Tauno Võhmar.

Võhmar ütles eile, et volikogu avastas probleemi hiljaaegu ja oli valida, kas algatada ise juurdlus ning loota, et keegi tol hankel osalenud ettevõtetest valla vastu mingeid nõudeid ei esita, või mitte reageerida ja lihtsalt oodata. Vald valis esimese tee.

"Kuna fakt on, et see (leping - toim.) pole enam see, mis ta oli algsetes pakkumistes, siis selleks, et välja selgitada, mis põhjusel ta teistmoodi on, ongi asi politseisse uurimiseks suunatud," ütles Võhmar. "Oma hinnanguid ma seetõttu anda ei taha."

Nikolai Ossipenko, kes oli küll kuulnud, et politsei kõnealust asja uurib, teemat kommenteerida ei soovinud.

ASi Minu Vara Ida eelmine juht, praegune müügijuht Valentin Korkus ütles, et see on küll üllatav info.

"Väga hea, et ma seda enne ei teadnud, see oleks tuju väga ära võtnud," kommenteeris Korkus, kelle sõnul tegid nemad hinnapakkumise inflatsioonipunkti järgides ning poleks kuidagi saanud summat suurendada.

Kuuldes, et AS N&V saab sel aastal Jõhvilt 2,9 miljonit, kuid Minu Vara hinnapakkumist ja inflatsiooni arvestades oleksid nemad 2,3 miljonit krooni saanud, ütles Korkus: "See on ju suur vahe. 600 000, see ju tänaval ei vedele!"

Veebruaris kirjutas Äripäev, kuidas Ossipenko firma N&V Kohtla-Järvel soodsaid pakkumisi tehes riigihankeid võidab, kuid hiljem lisaarveid esitab. Näiteks aastail 2000-2005 (esimene kuni kolmas kvartal - toim.) on Kohtla-Järve maksnud ASile N&V lepinguliste tööde eest 69,6 miljonit ja lisatööde eest veel 69,5 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:54
Otsi:

Ava täpsem otsing