Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Taastatud 'Kevade' Sõpruses

Christel Karits 13. aprill 2006, 00:00

Alates homsest saab Sõpruse kinos vaadata taastatud filmi "Kevade". 1969. aastal ekraanile jõudnud Oskar Lutsu "Kevade" jutustuse ainetel valminud filmi reþissöör on Arvo Kruusement.

"Kevade" on haarav noorte kasvamise ja koolilugu, mis pakub lusti ja nalja, aga ka mõtisklusi elu põhiväärtuste üle, mida noored avastavad. Loo keskmesse tõusevad peategelase Arno Tali läbielamised ja esimene armastus.

Tegevus toimub ülemöödunud sajandi lõpuaastate Eesti külas. See on lugu ühe kihelkonnakooli laste eluolust õppeaasta kestel, sügisest kevadeni. Arvo Kruusemendi käsitlus on Lutsu respekteeriv ja algteosele väga lähedane. "Kevade" populaarsus ulatub 1912. aastast, mil Oskar Luts jutustuse avaldas, katkematult tänasesse päeva.

Eestlastele on "Kevade" tegelased tuttavad ja igiomased: mõtlik Arno, vembumees Toots, pidevalt süüa mugiv Tõnisson, punase peaga mammapoeg Kiir, heledate lokkidega kannelt mängiv Imelik, elutark kellamees Lible, südamlik õpetaja Laur ja kärkiv-paukuv köster ehk Julk-Jüri. Rääkimata juba pika heleda patsiga armsast, ent tujukast Raja Teelest, kes poiste südamed põksuma paneb.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:38
Otsi:

Ava täpsem otsing