PM: Vene raudteejuhi külastus sarnanes riigivisiidiga

13. aprill 2006, 07:43

Sel nädalal Eestis viibiva Venemaa Raudteede presidendi Vladimir Jakunini külaskäik sarnaneb korralduselt riigijuhi ametliku visiidiga.

See viitab tema paljutõotavale positsioonile president Vladimir Putini lähikonnas, kirjutab Postimees.

Kuigi ametlikult juhib Venemaa Raudteede president üleeilsest tänaseni Tallinnas peetavat SRÜ ja Balti riikide Raudteetranspordi Nõukogu istungijärku, mahuvad tema päevakavasse ka kohtumised Eesti juhtivate poliitikutega ning isiklikku laadi visiit kunagisse kodulinna Pärnusse, millel pole raudteeasjadega mingit pistmist.

Muljetavaldava kaaskonna ja turvameeskonna saatel Tallinnas liikuvast Jakuninist on räägitud Venemaal kui võimalikust uuest transpordiministrist, aga ka mehest, kes võib peaministri kohal vahetada välja Mihhail Fradkovi. Eeldusi on selleks loonud silmapaistev karjäär ning pikaajalised lähisuhted president Putiniga.

Ilmselt pole juhus, et oma teekaaslaseks Pärnusse valis Jakunin Keskerakonna juhi, majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare.

Eile Olümpia hotellis antud pressikonverentsil ei olnud Jakunin kitsi kiitusega Savisaare aadressil: 'Mul on väga hea meel, et härra Savisaar leidis oma tihedas töögraafikus aega Pärnusse tulla. Ta on väga kultuurne, väga haritud isik.'

Jakunini sõnul puudus Pärnu kohtumistel ametlik iseloom, eesmärk oli külastada kunagist kodulinna ja kohtuda vanade sõpradega. Samas soovis ta enda sõnul rääkida Savisaarega mitteametlikus õhkkonnas üldiselt Eesti ja Vene suhetest, ühiskonna valupunktidest ja vene vähemuse olukorrast.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing