SLÕL: Alliku küla rahvas otsib õigusabi tippadvokaadilt

13. aprill 2006, 08:01

Alliku küla rahvas protestib edasi Steri steriliseerimistehase vastu ja lubab kas või presidendi poole pöörduda.

Saue vallas asuva Alliku külakogu liige ja üks protestimise eestvedajaid Eha Lettermo kinnitab, et neil pole plaaniski alla anda. Kohalikud elanikud hakkasid aktiivselt tehase vastu võitlema juba talvel, kui selgus, et aktsiaseltsi Steri poolt keset küla rajatud firmas kasutatakse haiglatarvete steriliseerimiseks kiirgust. Rahvast ajas ärevile infopuudus, hirm ja mure keskkonna pärast, kirjutab SL Õhtuleht.

Nüüd peab Alliku küla rahvas abi saamiseks juba läbirääkimisi advokaadiga mainekast firmast Tark Co. 'Advokaat viib end teemaga kurssi ja eks siis paistab, mis edasi saab,' räägib Lettermo.

Küsimusi tehase kohta tekib aina juurde. 'Miks sai hoone nii lihtsalt Allikul kerkida?' küsib Lettermo ja kirjeldab, kuidas nõutava piirdeaia püstitas tehas alles vahetult enne 14. märtsil toimunud infopäeva. Väike detail, aga tema arvates hea näide, kuidas tehasele olevat kõik lubatud.

'Külaelanikud on vihased. Steri teeb oma olemasoluga kahju kogu külale, kinnisvarahinnad langevad. Tehas praegu ei tööta, kuid on kahtlus, et ehk ikkagi katsetatakse seal midagi. Mingit müra on sealt kuuldud nii õhtul kui ka öötundidel. Meie seda kontrollida ei suuda. Siis me peaks seina augu tegema, et näha, mis toimub…' ironiseerib Lettermo.

Steri administratiivjuhi Sirle Elmati sõnul tegelevad nad praegu keskkonnamõjude hindamisega.

Elmatil pole volitust öelda, kui palju firma elanike vastuseisu tõttu on kahju kannatanud. 'Ja ega ma seda numbrit teagi. Oleme korraldanud infopäevi jne. Saamata jäänud tulu on meile muidugi kõige valusam. Töötajatele maksame palka, ehkki tehas ei tööta. Aga käed rüpes nad ei istu. Teeme hooldustöid ja arendame oma asju tuleviku tarbeks,' räägib Elmat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing