Elion läheb digitaalse telepildiga massturule koos ülikiire internetiühendusega

17. aprill 2006, 14:56

Elion pakub alates tänasest digitaalset telepilti ADSL interneti püsiühenduste võrgu kaudu ja maikuust uue põlvkonna Kodulahendust koos ülikiire internetiga.

Esialgu levib DigiTV Tallinnas ja selle lähiümbruses, Tartus, Pärnus, Kohtla-Järvel ja Narvas, kuid leviala laieneb kiiresti ning jõuab järk-järgult ka väiksemate kohtadeni Eestis.

Kui eelmise aasta aprillis alustas Elion digitaalse televisiooni pakkumist uutes elamurajoonides, siis nüüd saab digitaalset telepilti vaadata ka vanemates majades ADSL-võrgu kaudu. Uue põlvkonna Kodulahendus muutus kolmikteenuseks, mis pakub klientidele ühtse kuutasu eest lisaks telefoniühendusele ning võrgusisestele kõnedele ka kvaliteetset digitaalset telepilti ning alates maikuust Eesti kõige kiiremat eraklientidele mõeldud internetiühendust allalaadimiskiirusega kuni 12 megabitti sekundis ja üleslaadimiskiirusega kuni 1 megabitt sekundis.

Elioni toodete ja teenuste direktori Margus Kurmi sõnul on digitaalse televisiooni suurimaks eeliseks tavapärase analoogtelevisiooniga võrreldes tunduvalt parem pilt ja heli. „DigiTV pilt jõuab vaatajani sama hea kvaliteediga nagu see telestuudiost väljub,” selgitas Kurm. „Lisaks heale pildikvaliteedile kaasneb DigiTV-ga mitmeid lisafunktsioone - vaataja saab valida menüüst erinevates keeltes heli, subtiitreid ja telekava koos saadete tutvustusega.”

Kodulahenduse kliendid saavad praegu põhipaketis vaadata 40 digitaalset telekanalit. Alates sügisest lisandub võimalus valida ise telekanaleid juurde teemapakettidena, näiteks sport, lastele, muusika, slaavi jne. Sügisel kavatseb Elion hakata pakkuma ka digitaalset kaugvideolaenutust (Video on Demand), mis võimaldab klientidel otse teleriekraanilt tellida vaatamiseks nii eesti kui ka välismaised filme ja saateid.

Elioni interneti- ja andmesidevõrgu direktori Toivo Praakli sõnul on Elion alates 2005. aasta keskpaigast paigaldanud ainult uut ning kiiremat ADSL2+ tehnoloogiat toetavaid võrgusõlmi, et pakkuda Kodulahenduse klientidele kvaliteetseid DigiTV teleprogramme interneti protokolli (IP) põhiselt ning ka Eesti kõige kiiremat eraklientidele mõeldud internetiühendust.

„Täna on ADSL-võrk valmis digitaalset televisiooni ja ülikiiret internetti edastama umbes pooles Tallinnas ja selle lähiümbruses, Tartus, Pärnus, Kohtla-Järvel, Narvas,” lausus Praakel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing