PM: Kiirlaevad ootavad startimiseks jääsupi sulamist Soome lahes

17. aprill 2006, 07:47

Helsingi lähedal meres hulpiv jääsupp on sundinud kiirlaevade liikluse algust Eesti ja Soome vahel jätkuvalt edasi lükkama.

Veel aprillikuu alguses lootsid laevakompaniid, et kiirlaevad on võimalik käima panna alates 20. aprillist. Praeguseks on siiski selgunud, et aprillikuu kujunes oodatust jahedamaks ning merejää lõplik taandumine võtab aega vähemalt aprilli lõpuni, kirjutab Postimees.

Ligi 40sõlmelist (75 kilomeetrit tunnis) kiirust arendavad alused vajavad aga liiklemiseks täielikult jäävaba vett.

Kõige optimistlikumalt prognoosib hooaja algust autokatamaraanidega Nordic Jet ja Baltic Jet Tallinna-Helsingi liinil liiklev Nordic Jet Line. Ettevõtte büroojuhi Eha-Kai Mesipuu sõnul näevad hetkeplaanid ette laevaliikluse algust 19. aprillil, kuid see tärmin võib mereoludest tulenevalt edasi lükkuda.

'Praegu on Helsingi pool kalda lähedal veel jääsupp ja sellega katamaraanid sõita ei saa. Loodame siiski, et nädala lõpuks jää sulab,' rääkis ta.

Lindaliini omaniku Enn Rohula sõnul on tema parvlaevad Laura ja Jaanika lõpetamas igakevadist hooldust ning põhimõtteliselt navigatsiooniks valmis. 'Praegu on hooaja algus kavandatud 27. aprillile,' ütles ta. 'Loodame, et ööpäeva keskmine temperatuur püsib jää sulamiseks piisavalt kõrge, ja oleks hea, kui tuleks ka vihma.'

Ka Silja Line plaanib tuua oma kiirlaevad SuperSeaCat Three ja SuperSeaCat Four liinile alates 27. aprillist. Hooaega alustab Silja kolme edasi-tagasi reisiga päevas ning kaks kiirlaeva jäävad liinile kogu hooajaks.

Läänemere turuliider Tallink kavatseb 27. aprillil alustada kahe AutoExpressiga, mis teevad 12 reisi päevas. Suvel lisandub neile kolmaski AutoExpress.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing